Կարեն Կարապետյանի վարչապետության ժամանակ տնտեսության ոլորտում որոշակի դրական փոփոխություններ են գրանցվել: Այս մասին ապրիլի 10-ին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է քաղաքական տեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը:
Նրա խոսքով՝ նախորդ տարիների համեմատ կարելի է սեփական փորձով տեսնել եւ զգալ թեեւ աննշան, բայց, այնուամենայնիվ, որոշ դրական փոփոխություններ: «Արձանագրվել է տնտեսական ակտիվության աճ: Այո, դա կարող է լինել թվերի եւ վիճակագրության մակարդակով, բայց միեւնույն է դա կա», - բացատրել է քաղաքական տեխնոլոգը:
Միեւնույն ժամանակ, նա նշել է, որ աճել է զբոսաշրջիկների քանակը, ինչը կարելի է անզեն աչքով տեսնել: Սա նպաստում է խանութների, առեւտրային կետերի, հյուրանոցների թվի ավելացմանը, դրական է ազդում երկրի տնտեսական ակտիվությանը:
Դրանից ելնելով, ըստ Քոչարյանի, տրամաբանական հարց է առաջանում. ինչի՞ համար է պետք Կարեն Կարապետյանին փոխարինել:

YEREVAN. – Some positive changes have been recorded in Armenia’s economy during Karen Karapetyan’s tenure as Prime Minister, said political pundit Karen Kocharyan, at a press conference on Tuesday.
“An economic activity growth was recorded [in the country],” he explained. “Yes, that may be at the level of numbers and statistics; but all the same, it’s there.”
At the same time, he noted that the number of tourists visiting Armenia has grown, this contributes to an increase in the number of shops, commercial outlets and hotels in the country, and this has a positive impact on economic activity in Armenia.
And based on this, as per Kocharyan, a logical question arises: Why do you need to replace Karen Karapetyan?