Սինգապուրյան Shangri-La հյուրանոցը, որտեղ հունիսի 12-ին պետք է կայանա ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի եւ ԿԺԴՀ ղեկավար Կիմ Չեն Ընի հանդիպումը, հունիսի 10-ից 15-ը ընկած ժամանակահատվածում դադարեցրել է համարների ամրագրումը: Այս մասին հաղորդում է «ՏԱՍՍ»-ը: «Մոտակա ժամկետը, երբ համարները հասանելի կլինեն, հունիսի 15-ն է»,- նշել են հյուրանոցի ամրագրման բաժնում:
Հունիսի 1-ից 3-ը հյուրանոցում տեղի կունենա Ասիա-Խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանի անվտանգության հարցերով խորհրդաժողովը:
Shangri-La Hotel-ը գտնվում է Օրչարդ առեւտրային փողոցի մոտակայքում: Հյուրանոցն առանձին մուտք ունի, որը տանում է դեպի բանակցությունների սրահը եւ համարները: Համաժողովների ժամանակ այն փակվում է հսկայական վրանով, եւ դրանից օգտվում են բացառապես միջոցառումների հյուրերը:

Сингапурский отель Shangri-La, где 12 июня может пройти встреча президента США Дональда Трампа и лидера КНДР Ким Чен Ына, прекратил бронирование номеров в период с 10 по 15 июня. Об этом сообщили  сотрудники гостиницы, передает ТАСС.
«Ближайшая дата, когда будут доступны номера, - 15 июня», - сообщили в отделе бронирования.
С 1 по 3 июня в этом отеле пройдет ежегодная международная конференция по вопросам безопасности в Азиатско-Тихоокеанском регионе Shangri-La Dialogue.
Гостиница Shangri-La расположена неподалеку от торговой улицы Орчард. В отеле есть отдельный вход, ведущий в залы для переговоров и номера. Во время конференций его закрывают огромным шатром, и им пользуются исключительно гости мероприятий.