Վերաքննիչ քրեական դատարանի կողմից ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին ազատ արձակելու որոշումն ապօրինի է: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեցին Հատուկ քննչական ծառայությունից:
«Վերաքննիչ քրեական դատարանը դուրս է եկել իր լիազորությունների շրջանակից: Հույս ունենք, որ գլխավոր դատախազությունը վճռաբեկ բողոք կներկայացնի»,- ասացին Հատուկ քննչական ծառայությունից:
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ օգոստոսի 13-ին Վերաքննիչ դատարանը բավարարեց պաշտպանների բողոքը եւ վերացրեց առաջին ատյանի կայացրած որոշումը՝ հաշվի առնելով, որ Ռոբերտ Քոչարյանն անձեռնմխելի է:
Միքայել Հարությունյանի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել, Յուրի Խաչատուրովը 5 մլն գրավի դիմաց ազատ է արձակվել:

The elimination of Robert Kocharyan’s precautionary measure, which was preventive detention, by the Criminal Court of Appeal is illegal, the press service of the Special Investigation Service (SIS) of Armenia reported.
“The decision of the Criminal Court of Appeal of the Republic of Armenia is illegal and the court has crossed the limits of its powers. We hope the Prosecutor's office will file a cassation complaint”, SIS said.
The press service of the General Prosecutor's office mentioned that as soon as they receive the full decision of the Court of Appeal, they will start to discuss the possibility of applying to the Cassation Court.