ԱՄՆ-ի Դաշնային մարշալների ծառայությունը 20 հազար ԱՄՆ դոլարի չափով դրամանակ պարգեւ է հայտարարել տեղեկության համար, որը կնպաստեր 27-ամյա Շոն Ռիչարդ Քրիսթիի ձերբակաությանը: Քրիսթին Facebook-ում հայտարարել էր  նախագահ Դոնալդ Թրամփին սպանելու մտադրության մասին: Այս մասին հաղորդում է «ՏԱՍՍ»-ը՝ վկայակոչելով CNN հեռուստաընկերությունը:
Ըստ իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչների, որոնց վկայակոչում է հեռուստաընկերությունը՝  Քրիսթիանը Թրամփի եւ Նորթհեմփթոնի դատախազ Ջոն Մորգանելիի հասցեին սպառնալիքներ պարունակող ուղերձ էր հրապարակել սոցիալական ցանցում: Ոստիկանության տվյալներով՝ հետախուզության մեջ գտնվող տղամարդուն նկատել էին նախորդ շաբաթվա վերջին Մերիլենդ նահանգի Քեմբերլենդ քաղաքում՝ գողացված ավտոմեքենայի ղեկին:
Քրիսթին որոնվում է նաեւ այլ մեղադրանքներով, այդ թվում՝ կողոպուտի եւ պայմանական ազատ արձակման ռեժիմի խախտման համար:

Служба федеральных маршалов США объявила награду в $20 тыс. за информацию, которая способствовала бы задержанию 27-летнего Шона Ричарда Кристи из города Макаду (штат Пенсильвания), заявившего в Facebook о намерении застрелить президента Дональда Трампа. Об этом сообщает ТАСС  со ссылкой на телекомпанию CNN.
По данным представителей правоохранительных служб, на которых ссылается телекомпания, Кристи разместил в социальной сети послание с угрозами в адрес Трампа и прокурора округа Нортгемптон Джона Морганелли. Согласно сообщениям полиции, объявленный в розыск мужчина в последний раз был замечен в минувшие выходные в городе Камберленд (штат Мэриленд) за рулем угнанного автомобиля.
Кристи разыскивается и по другим обвинениям, включая ограбление и нарушение режима условного освобождения.