Հրազդանի նախկին քաղաքապետ Արամ Դանիելյանի նկատմամբ հարուցվել է քրգործ: Այս մասին facebook-ի իր էջում գրել է Կոտայքի մարզպետ ռոմանոս Պետրոսյանը:
«Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, ՀՀ Կոտայքի մարզի Հրազդան համայնքում տեղական ինքնակառավարման մարմինների լիազորությունների կիրարկման նկատմամբ իրականացվել է իրավական եւ մասնագիտական հսկողություն, որի արդյունքում արձանագրվել են մի շարք թերություններ եւ իրավախախտումներ, որոնց վերաբերյալ 2018թ.-ի օգոստոսի 13-ին Կոտայքի մարզպետ Ռոմանոս Պետրոսյանը Կոտայքի մարզի դատախազին հաղորդում էր ուղարկել նշված իրավախախտումները քննության առարկա դարձնելու եւ օրինական կարգով ընթացքը լուծելու համար:
Գործի քննությունը հետագայում հանձնվել է ՀՀ ոստիկանության Կոտայքի մարզային վարչության Հրազդանի բաժնին, որտեղ էլ ՀՀ Քրեական դատավարության օրենսգրքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի հիմքով կայացված որոշմամբ՝ քրեական գործ հարուցելը մերժվել էր:
Սակայն Կոտայքի մարզպետը բողոքարկել է վերոնշյալ որոշումը Կոտայքի մարզի դատախազին: Արդյունքում ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետի եւ 308-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով Հրազդանի նախկին համայնքապետ Արամ Դանիելյանի նկատմամբ Կոտայքի մարզի դատախազությունում հարուցվել է քրեական գործ եւ ուղարկվել նախաքննության»:

В Армении возбуждено уголовное дело против бывшего мэра Раздана Арама Даниеляна. Об этом на своей странице в Facebook написал губернатор Котайкской области Романос Петросян.
«Как ранее сообщалось, был осуществлен правовой и профессиональный надзор в отношении применения полномочий органов местного самоуправления в общине Раздан Котайкской области, в результате чего был зафиксирован целый ряд упущений и правонарушений, относительно которых губернатор Котайкской области Романос Петросян 13 августа 2018 года направил сообщение прокурору области. В дальнейшем расследование дела было поручено Разданскому отделу Котайкского областного управления Полиции Армении, где процесс возбуждения дела был отклонен.
Однако губернатор Котайкской области обжаловал упомянутое решение, обратившись к прокурору Котайкской области. В итоге в прокуратуре области возбудили в отношении Даниеляна уголовное дело по 1 пункту 3 части 179 статьи и 1 части 308 статьи УК Армении», - отметил Петросян.