Արդարադատության նախարարի տեղակալ Քրիստիննե Գրիգոյանն այսօր ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարության Կովկասի ու տարածաշրջանային հակամարտությունների գրասենյակի տնօրեն Շերիլ Ֆերնանդեսի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ փոխնախարար Գրիգորյանն ընդգծել է կողմերի միջեւ առկա համագործակցության բարձր մակարդակը:
Շերիլ Ֆերնանդեսն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար:
Հանդիպման ընթացքում փոխնախարար Գրիգորյանը ներկայացրել է Արդարադատության նախարարության կողմից իրականացվող բարեփոխումների շղթան: Մանավորապես՝ հակակոռուպցիոն ռազմավարության համատեքստում փոխնախարարը ներկայացրել է կոռուպցիայի կանխարգելման, դրա դեմ պայքարի եւ հակակոռուպցիոն կրթության բաղադրիչները:
Անդրադառնալով դատաիրավական բարեփոխումներին՝ Քրիստիննե Գրիգորյանը ներկայացրել է ռազմավարության կարճաժամկետ, միջնաժամկետ եւ երկարաժամկետ նպատակներն ու դրանց հասնելու գործողությունների ծրագիրը: Փոխնախարարը ներկայացրել է նաեւ Մարդու իրավունքների պաշտպանության, ինչպես նաեւ ներկայում մշակվող Քրեակատարողական եւ պրոբացիայի ոլորտների ռազմավարությունների շրջանակում նախարարության կողմից իրականացվելիք աշխատանքները:
Շերիլ Ֆերնանդեսն արդյունավետ է գնահատել փոխնախարարի հետ հանդիպումն ու ընդգծել Հայաստանում կոռուպցիայի դեմ պայքարին նպաստող հաստատությունների ձեւավորման հարցում Միացյալ Նահանգների եւ Հայաստանի Հանրապետության գործընկերությունը:

Armenia’s Deputy Minister of Justice Kristinne Grigoryan today received the delegation led by US Department of State Director of the Office of Caucasus Affairs and Regional Conflicts Cheryl Fernandes.
Greeting the guests, Deputy Minister Grigoryan underscored the high level of cooperation between the parties and, in her turn, Cheryl Fernandes expressed gratitude for the reception.
During the meeting, Grigoryan presented the reforms that the Ministry of Justice is implementing, the judicial and legal reforms, as well as the efforts that the Ministry of Justice will be making within the scope of the Strategy on Human Rights Protection, as well as the Penitentiary and Probation Strategies, which are being developed.
Cheryl Fernandes viewed the meeting with the deputy minister as effective and highlighted the partnership between the US and Armenia in the establishment of institutions that will help combat corruption in Armenia.