Հայաստանն ու Արցախը կանեն ամեն ինչ տարածաշրջանն ապակայունացնելու Ադրբեջանի եւ Թուրքիայի փորձերը խոչընդոտելու համար: Այդ մասին հայտարարել է Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Աննա Նաղդալյանը հոկտեմբերի 1-ին կայացած ճեպազրույցի ընթացքում:
ԱԳՆ ներկայացուցիչը նշել է, որ ինչպես 2016 թվականի ապրիլին, այժմ եւս լայնածավալ ագրեսիայից առաջ Ադրբեջանը ստեղծել է համապատասխան ֆոն. քննադատում է ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահներին, հարցականի տակ է դնում ՄԽ աշխատանքի արդյունավետությունը: Այժմ այդ ամենը մեկ նպատակ է հետապնդում՝ ամրապնդել Հարավային Կովկասում Թուրքիայի դերը:
«Պետք է փաստել, որ Ադրբեջանը վերածվում է թուրքական պրոքսի-պետության: Հայաստանն ու Արցախը կանեն ամեն ինչ տարածաշրջանն ապակայունացնելու Ադրբեջանի եւ Թուրքիայի փորձերը խոչընդոտելու համար»,-ամփոփել է Աննա Նաղդալյանը:

During a briefing today, Spokesperson of the Ministry of Foreign Affairs of Armenia Anna Naghdalyan declared that Armenia and Artsakh (Nagorno-Karabakh) will do everything they can to hinder the attempts of Azerbaijan and Turkey to destabilize the region.
Naghdalyan stated that Azerbaijan set the backdrop for large-scale aggression as it did back in April 2016 — it slammed the OSCE Minsk Group Co-Chairs and questioned the effectiveness of the Minsk Group, and now the sole purpose of all this is to strengthen Turkey’s role in the South Caucasus.
“It is necessary to state that Azerbaijan is turning into a Turkish proxy state. Armenia and Artsakh will do everything they can to hinder the attempts of Azerbaijan and Turkey to destabilize the region,” Naghdalyan concluded.