«Girs in Night» շարժումը բոյկոտել է բարերն ու գիշերային ակումբները Բրիստոլում, Նոթինգհեմում, Մանչեսթերում եւ բրիտանական քառասուն այլ քաղաքներում՝ կանանց խմիչքների մեջ թմրանյութերի ավելացման՝ հաճախակի դարձող դեպքերից հետո, հաղորդել է Daily Mail-ը:
Բացի բարերը բոյկոտելուց, ակտիվիստները արշավ են սկսել Instagram-ում՝ բարձրացնելու խնդրի մասին իրազեկվածությունը:
«Չորեքշաբթի օրերին բարեր սովորաբար ավելի քան 3000 մարդ է գալիս, իսկ այժմ վաճառվել է ընդամենը 60 տոմս: Շատ ուրախ ենք, որ մարդիկ իսկապես լուրջ են վերաբերվում դրան: Մենք ցանկանում ենք դեմ հանդես գալ գիշերային ակումբների սեփականատերերին եւ միջոցառումների կազմակերպիչներին՝ ասելով, որ նրանք իսկապես քիչ ջանքեր են գործադրում», - ասել է արշավի կազմակերպիչներից Պետրա Միրոշեւիչ-Սորգոն։
Ոստիկանությունը նշում է, որ միայն 2021 թվականի սեպտեմբեր եւ հոկտեմբեր ամիսներին արդեն արձանագրվել է չարագործների կողմից ալկոհոլի մեջ թմրամիջոցներ խառնելու առնվազն 198 դեպք։

Движение Girls in Night провело бойкот баров и ночных заведений в Бристоле, Ноттингеме, Манчестере и других сорока британских городах после участившихся случаев подмешивания женщинам наркотических веществ в напитки (спайкинга), сообщило издание Daily Mail.
Помимо бойкота баров, активисты запустили кампанию в Instagram по привлечению внимания к этой проблеме, из-за которой многие девушки были в результате спайкинга изнасилованы, а некоторые стали инвалидами.
«Обычно в среду на вечеринки в наши студенческие бары выходят более 3000 человек, а сейчас было продано всего лишь 60 билетов. Мы очень рады, что люди действительно относятся к этому серьезно. С одной стороны, мы хотим солидарно выступить с прошлыми, настоящими и будущими жертвами спайкинга, а с другой стороны — выступить против хозяев заведений ночной жизни и организаторов мероприятий - сказав, что они действительно проявляют мало усилий». — сообщила Петра Мирошевич-Сорго, одна из организаторов кампании.
Полиция отмечает, что лишь за сентябрь и октябрь 2021 года было уже зафиксировано как минимум 198 случаев подмешивания злоумышленниками сильнодействующих и наркотических веществ в алкоголь.