Սիրիայի նախագահ Բաշար ալ-Ասադը հանդիպել է Սաուդյան Արաբիայի արտգործնախարար Ֆեյսալ բեն Ֆարհան Ալ Սաուդի հետ և նրա հետ քննարկել երկկողմ հարաբերությունները, ինչպես նաև միջազգային և տարածաշրջանային հարցեր։
Ինչպես հայտնում է Al-Mayadeen-ը, Սիրիայի նախագահ Ասադը կարող է պատասխան այցով մեկնել Սաուդյան Արաբիա։
Ասադն ընդգծել է, որ Սիրիայի և Սաուդյան Արաբիայի միջև առողջ հարաբերությունները բխում են երկու երկրների և, ընդհանուր առմամբ, տարածաշրջանի շահերից։
Սաուդյան Արաբիայի ԱԳ նախարարը վստահություն է հայտնել պատերազմի հետեւանքները հաղթահարելու եւ կայուն զարգացման հասնելու՝ Սիրիայի կարողությունների նկատմամբ։
Նա նշել է, որ Էր Ռիադն աջակցում է Սիրիայի տարածքային ամբողջականությանը և կայունության ու անվտանգության վերականգնմանը։

Президент Сирии Башар Асад провел встречу с министром иностранных дел Саудовской Аравии Фейсалом бен Фарханом Аль Саудом и обсудил с ним двусторонние связи, также международные и региональные вопросы.
Как сообщает Al-Mayadeen, президент Сирии Асад может cоврешить ответный визит в Саудовскую Аравию
Асад подчеркнул, что здоровые отношения между Сирией и Саудовской Аравией в интересах двух стран и региона в целом.
Глава МИД Саудовской Аравии выразил уверенность в способности Сирии преодолеть последствия войны и добиться устойчивого развития.
Он отметил, что Эр-Рияд поддерживает территориальную целостность Сирию и восстановление стабильности и безопасности.