Ի պատիվ պաշտոնական այցով Լիտվայի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի՝ Լիտվայի նախագահ Գիտանաս Նաուսեդայի անունից տրվել է պաշտոնական ճաշ:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նախագահները հանդես են եկել փոխադարձ բաժակաճառերով՝ բարձր գնահատելով երկկողմ բարեկամական հարաբերություններն ու բարձր մակարդակի համագործակցությունը:
Առանձնահատուկ ընդգծվել են Լիտվայի և Հայաստանի միջև ամուր արժեհամակարգային ընդհանրությունները, որոնք հիմնված են ժողովրդավարության, մարդու հիմնարար իրավունքների ու ազատությունների գերակայության սկզբունքների վրա:

В честь президента Армении Ваагна Хачатуряна, находящегося с официальным визитом в Литве, от имени президента Литвы Гитанаса Науседа был дан официальный обед.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе президента Армении, Наусед и Хачатурян обменялись тостами, высоко оценив двусторонние дружеские отношения и сотрудничество на высоком уровне.
Особо были подчеркнуты общности системы ценностей Литвы и Армении, основанные на принципах верховенства демократии, основных прав и свобод человека.