Ուկրաինայի Զինված ուժերը 12 ականանետային հարված են հասցրել Բրյանսկի մարզի Լոմակովկա գյուղին։ Այս մասին տեղեկացրել է Mash-ը Թելեգրամ-ալիքում։
Նախնական տվյալներով՝ Ուկրաինային սահմանակից ռուսական մարզի դեմ գրոհի հետեւանքով կան տուժածներ։ Ականանետային արկերն ընկել են տների եւ ենթակայանների վրա, Լոմակովկայի բնակիչները մնացել են առանց էլեկտրականության եւ թաքնվում են նկուղներում։
Ապրիլի 18-ին Բրյանսկի նահանգապետ Ալեքսանդր Բոգոմազը հայտարարել էր Ուկրաինայի ԶՈւ-ի անօդաչուի գրոհի մասին Նովոզիբկով քաղաքային օկրուգի զինկոմիսարիատի շենքի դեմ։ Ոչ ոք չի տուժել. հարեւան կառույցներից մեկում մասամբ կոտրվել են ապակիները։
2022թ. ապրիլի 19-ին ութ շրջաններում, այդ թվում Բրյանսկի մարզում, մտցվել է արձագանքման միջին մակարդակ։ Դա նշանակում է հասարակական կարգի ուժեղացում եւ էներգետիկ օբյեկտների անվտանգության մակարդակի բարձրացում։

Вооруженные силы Украины (ВСУ) нанесли по деревне Ломаковка в Брянской области 12 минометных ударов. Об этом сообщает Mash в Telegram-канале.
По предварительным данным, при атаке на граничащий с Украиной российский регион есть пострадавшие. Минометные снаряды упали на дома и подстанции, жители Ломаковки остались без света и укрываются от обстрела в подвалах.
18 апреля губернатор Брянской области Александр Богомаз заявил об атаке беспилотника ВСУ на здание военкомата в городском округе Новозыбков. Никто не пострадал. в одном из соседних строений оказались частично выбиты стекла.
19 октября 2022 года в восьми регионах, в том числе в Брянской области, был введен средний уровень реагирования. Это предполагает, в частности, усиление охраны общественного порядка и повышенный уровень безопасности на энергетических объектах.