Կառավարության շենքի դիմաց բողոքի ակցիա իրականացնող ֆիրդուսի թաղամասի բնակիչներն ընդունեցին գործադիրի ներկայացուցիչ Դոլուխանյանի առաջարկն ու 8 հոգանոց խմբով  ներս մտան շենք։
Մինչ այդ նրանք ընդդիմանում էին 3-4  հոգու հանդիպելու առաջարկին՝ պնդելով, որ հանդիպման պետք է մասնակցեն բողոքի ակցիայի բոլոր մասնակիցները, քանի որ բոլորը հավասար են և չունեն հատուկ ներկայացուցիչներ։
Հիշեցնենք, որ Ֆիրդուս թաղամասի բնակիչները կառավարությունից պահանջում են պատասխանել ավելի քան մեկ ամիս առաջ գործադիրին հասցեագրած նամակին։
Քաղաքացիները պնդում են, որ անտեսելով իրենց  իրավունքները, Հայաստանի իշխանությունները փորձում են անհամարժեք փոխհատուցմամբ խլել այդ թաղամասում դեռ սեփականություն ունեցող բնակիչների գույքը:

Жители столичного квартала Фирдоуси, проводящие акцию протеста перед зданием Правительства, 20 апреля приняли предложение представителя исполнительной власти, 8 из них вошли в здание кабинета министров.
До этого они выступали против предложения провести встречу в количестве 3-4 человек, настаивая на том, чтобы в ней участвовали все участники акции, ссылаясь на то, что все равны и не имеют спецпредставителей.
Отметим, что еще в 2015 году Правительство, исходя из «приоритетных общественных интересов», решило снести дома и склады в квартале Фирдоуси. Большинство жителей получили компенсацию, однако есть жители, которые считают размер компенсации неудовлетворительным и не покидают свои дома. Сегодня они требуют ответа на отравленное ранее письмо и говорят о нарушении прав собственников.