Արդշինբանկի մամլո ծառայությունը պաշտոնական հայտարարությամբ դիմել է հաճախորդներին, որում զգուշացնում է համացանցում կեղծ բանկային էջերով խարդախության դեպքերի աճի մասին։
«Ֆինանսական զեղծարարությունների դեպքերը շարունակում են աճել, և համացանցում հայտնվել են կեղծ էջեր, որոնք հանդես են գալիս Արդշինբանկի և աշխատակիցների անունից, օգտագործում Բանկի տարբերանշանը և գույները, առաջարկում ներդրումներ կատարել և շահույթ ստանալ: Արդշինբանկն այդ առաջարկներին որևէ առընչություն չունի: Մենք հոգալով ձեր անվտանգության մասին, հորդորում ենք ուշադիր լինել և հետևել ֆինանսական անվտանգության այս մի քանի կարևոր կանոններին.
- Մի՛ գրանցվեք կասկածելի կայքերում և հարթակներում
- Մի՛ լրացրեք տարբեր հարցաշարեր նման հարթակներում
- Մի՛ տրամադրեք անձնական, բանկային տվյալներ:
Խնդրում ենք հետևել Բանկի միայն պաշտոնական հարթակներում հրապարակվող նյութերին:»,- ասվում է մամլո ծառայության հյատարարության մեջ:

The press service of Ardshinbank issued an official statement to customers, in which they warned about the increasing facts of fraud with fake bank pages on the Internet. The statement, in particular, says:
“Recently, cases of financial fraud have become more frequent, when on the Internet through fake pages on behalf of Ardshinbank and its employees, using the Bank's logo and its colors, it is proposed to invest and make a profit. Ardshinbank has nothing to do with these proposals. We care about your safety, we urge you to remain vigilant and follow the financial security rules listed below:
Do not register on dubious sites and platforms
Do not fill out any forms on such platforms
Do not provide personal, bank details.
Please follow only the materials published on our official platforms,” the press service said in a statement.