Համատեղության կարգով Մոնակոյի Իշխանությունում Հայաստանի դեսպան Վիգեն Չիտեչյանը, հոկտեմբերի 11-ին, իր հավատարմագրերն է հանձնել Մոնակոյի Իշխան Ալբերտ Երկրորդին:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հավատարմագրերի հանձնման պաշտոնական արարողությանը հաջորդած առանձնազրույցի ընթացքում Մոնակոյի Իշխան Ալբերտ Երկրորդը, շնորհավորելով դեսպանին, ողջունել է Մոնակոյում Հայաստանի առաջին դեսպանի հավատարմագրումը եւ համոզմունք հայտնել, որ այդ հանգամանքը խթան կհանդիսանա երկու երկրների միջեւ երկկողմ հարաբերությունների զարգացման համար:
ՀՀ դեսպանը կարեւորել է Մոնակոյի Իշխանության հետ Հայաստանի երկկողմ հարաբերությունների զարգացումը, ինչպես նաեւ համագործակցությունը այնպիսի միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում, ինչպիսիք են ՄԱԿ-ը, ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն, Եվրոպայի Խորհուրդը, Ֆրանկոֆոնիայի Միջազգային կազմակերպությունը: Դեսպանը նաեւ Մոնակոյի Իշխանին շնորհավորել է վերջինիս հովանավորությամբ Մոնակոյում ամեն տարի անցկացվող «Սպորտը հանուն խաղաղությանն» միջազգային ֆորումի հաջողության կապակցությամբ` բարձր գնահատելով այդ հաստատության ջանքերը աշխարհում խաղաղության եւ կայունության ամրապնդման գործում:
Նույն օրը դեսպան Չիտեչյանը հանդիպում է ունեցել Մոնակոյի Կառավարության Արտաքին գործերի խորհրդական Ժոզե Բադիայի հետ:

YEREVAN. – Vigen Chitechyan, Armenia’s Ambassador to the Principality of Monaco, on October 11 presented his credentials to Albert II, Sovereign Prince of Monaco.
During the private conversation held after the official presentation ceremony, Prince Albert welcomed the accreditation of Armenia’s first-ever Ambassador to Monaco and expressed a conviction that this would stimulate the development of bilateral relations between the two countries, Armenian MFA Press Service informed Armenian News-NEWS.am.
In his turn, Armenia’s Ambassador likewise underscored the development of bilateral relations between Armenia and Monaco, and the cooperation within international organizations.
On the same day, Ambassador Chitechyan also met with Jose Badia, Monaco’s Government Minister for External Relations.