Իսրայելի Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ Իսրայելի վրա ՀԱՄԱՍ խմբավորման անդամների այսօրվա աննախադեպ հարձակման հետևանքով առնվազն 100 մարդ է զոհվել, 985-ը՝ վիրավորվել և հիվանդանոցներ տեղափոխվել, գրում է Times of Israel-ը։
Իսրայելի պաշտպանության բանակի գլխավոր խոսնակ, կոնտրադմիրալ Դանիել Հագարին հաստատել է, որ ՀԱՄԱՍ-ը Գազայի հատվածում իսրայելցիների է պատանդ է վերցրել։
Լրագրողների հետ ճեպազրույցում Հագարին ասել է, որ մարտերի ընթացքում զոհվել են նաև իսրայելցի զինվորներ։
Պատանդների կամ զոհված զինվորների թվի մասին տվյալներ չեն հաղորդվում։
Հագարիոն նշել է, որ Իսրայելի հարավում մարտերը դեռ շարունակվում են 22 վայրերում։
Նա ասել է, որ իսրայելական զորքերը հասել են Գազայի սահմանի երկայնքով գտնվող բոլոր քաղաքները և աշխատում են յուրաքանչյուրը սկանավորելու ուղղությամբ:
Չորս դիվիզիաներ շարժվում են դեպի Գազայի սահման՝ միանալով արդեն այնտեղ գտնվող 31 գումարտակներին, ասել է Հագարին։
Haaretz-ը, հղում անելով ոստիկանության աղբյուրին, հայտնում է, որ ՀԱՄԱՍ-ի 200-300 զինյալներ մտել են Իսրայելի տարածք, իսկ տասնյակները դեռ այնտեղ են։

According to the Times of Israel, the Israeli Ministry of Health has reported that a minimum of 100 people were killed, and 985 others were injured and transported to hospitals due to today's unprecedented attack by members of the Hamas group on Israel.
Rear Admiral Daniel Hagari, the chief spokesman for the Israel Defense Forces (IDF), confirmed that Hamas had taken Israelis hostage in the Gaza Strip. During a briefing with reporters, Hagari also mentioned that Israeli soldiers had lost their lives in the conflict, but specific numbers regarding hostages or soldiers killed were not provided.
Hagari pointed out that fighting was still ongoing in 22 locations in southern Israel. He further stated that Israeli troops had reached all towns along the Gaza border and were currently engaged in comprehensive scans of each area. To reinforce the situation, four divisions are being deployed to the Gaza border, joining the existing 31 battalions.