Մեծ Բրիտանիան եւ հյուսիսատլանտյան մյուս դաշնակիցները հայտարարել են 100 մլն ֆունտի (123 մլն դոլար) ռազմական օգնության նոր փաթեթի մասին, տեղեկացրել է AFP-ն։
Փաթեթում ներառված են սարքավորումներ, որոնք կօգնեն ուկրաինացի զինվորներին անցնել ականադաշտերով եւ գետերով ու ջրափոսերով, տեղեկացրել է Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության նախարարությունը։
Դրանում ներառված են նաեւ ծանր տրանսպորտային միջոցներ, որոնք կարող են քանդել ռուսական ոչ պայթյունավտանգ խոչընդոտները եւ կօգնեն Ուկրաինային պաշտպանական դիրքեր կառուցել՝ կրիտիկականորեն կարեւոր ազգային ենթակառուցվածքի պաշտպանության համար։

Великобритания и другие североевропейские союзники объявили о новом пакете военной поддержки Украины в 100 миллионов фунтов стерлингов (123 миллиона долларов США), направленном на помощь ее вооруженным силам в разминировании, обслуживании транспортных средств и защите ключевой инфраструктуры, сообщает AFP.
В пакет включено оборудование, которое поможет украинским солдатам пересекать минные поля и переправляться через реки и траншеи, сообщило Министерство обороны Великобритании.
В него включены также тяжелые транспортные средства, которые могут разрушать российские невзрывоопасные препятствия и помогут Украине построить оборонительные позиции для защиты критически важной национальной инфраструктуры.