«Հեզբոլլահ» շարժումը այսօր քննադատել է Միավորված Ազգերի Կազմակերպության գլխավոր քարտուղարին, Լիբանանում ՄԱԿ ուժերին, Սպիտակ տանը, Reuters գործակալությանը եւ համաշխարհային մի քանի լրատվամիջոցների՝ «ակնհայտ կողմնակալության եւ արհամարհանքի» համար, տեղեկացրել է Al Manar-ը։
Հայտարարությունում, մասնավորապես, ափսոսանք է հայտնվել, որ նրանք միտումնավոր չեն պարզել այն կողմին, որը պատասխանատու է օպերատոր Իսամ Հալիլ Ալ-Աբդուլայի սպանության եւ տարբեր ազգությունների պատկանող մի քանի այլ լրագրողների վիրավորվելու համար։
«Ընդգծելով այս միջադեպում Իսրայելի դերը որպես ագրեսորի՝ հայտարարությունում նշվել է, որ հարձակումը տեղի է ունեցել ինչպես տեղի, այնպես էլ միջազգային լրագրողների աչքերի առջեւ, որոնք ներկա էին պատահարի վայրում։ Սա ընդգծում է տագնապ առաջացնող անտարբերությունը, որը դրսեւորել են այդ ինստիտուտները, որոնք չեն ցանկանում դատապարտել իսրայելական կողմին եւ աջակցում են ապատեղեկատվությանն ու խեղաթյուրումներին, որոնք առաջին հերթին գլխավորվում են Միացյալ Նահանգների եւ նրա դաշնակիցների կողմից միջազգային մեդիա-ոլորտում։ Այդ արշավը, ըստ երեւույթին, նպաստում է սիոնիստական ագրեսիային ընդդեմ ճնշված պաղեստինցի բնակչության։
«Հեզբոլլահի» կապերի բաժինը այդ հաստատություններին եւ ամբողջ համաշխարհային լրատվական հանրությանը կոչ է անում լույս սփռել այս աղաղակող ճշմարտության վրա եւ դատապարտել լրագրողների դեմ հարձակման նողկալի ակտը։ Դա կնշանակեր, որ սիոնիստական հակառակորդի գործողությունները ոչ երկիմաստորեն դատապարտվում են»,- տեղեկացրել է լիբանանյան ԶԼՄ-ն։

Движение «Хезболлах» выступило сегодня с решительным осуждением Генерального секретаря Организации Объединенных Наций, сил ООН в Ливане, Белого дома, агентство Reuters и несколько мировых СМИ за их «очевидную предвзятость и пренебрежение», сообщает Al Manar.
В заявлении, в частности, выражается сожаление по поводу их намеренной неспособности установить сторону, ответственную за стрельбу и убийство оператора Иссама Халиля Аль-Абдуллы и ранение нескольких других журналистов разных национальностей.
«Подчеркивая роль Израиля как агрессора в этом инциденте, в заявлении подтверждается, что нападение произошло на виду как у местных, так и у международных журналистов, присутствовавших на месте происшествия. Это подчеркивает вызывающую тревогу бесчувственность, проявляемую этими институтами, чье нежелание осуждать израильскую сторону увековечивает кампанию дезинформации и искажений, в первую очередь возглавляемую Соединенными Штатами и их союзниками в международной медиа-сфере. Эта кампания, по-видимому, способствует сионистской агрессии против угнетенного палестинского населения.
Отдел по связям со СМИ «Хезболлах» призывает эти учреждения и все мировое сообщество независимых работников средств массовой информации пролить свет на эту вопиющую правду и недвусмысленно осудить отвратительный акт нападения на журналистов. Это послужило бы недвусмысленным осуждением действий сионистского противника, - передает ливанское СМИ.