Կառավարությունն իր այսօրվա՝ ապրիլի 4-ի նիստում որոշեց ՀՀ կառավարության պահուստային ֆոնդից 31,9 մլն դրամ հատկացնել 2024-ի պետական բյուջեով վարչապետի աշխատակազմի կողմից իրականացվող «Պետական սեփականություն հանդիսացող կառույցների ու տարածքների պայմանների բարելավման ապահովում» միջոցառմանը՝ միջոցառման իրականացման նպատակով:
Նշվում է, որ մասնավորապես, Նիկոլ Փաշինյանի անվտանգությունն ապահովելու համար վարչապետի աշխատակազմը 4 մետաղորսիչ է գնել, որոնցից յուրաքանչյուրն արժե 2 մլն 650 հազար դրամ, ընդհանուր առմամբ՝ վճարվել է 10 մլն 600 հազար դրամ։

На реализуемое аппаратом премьер-министра Армении мероприятие «Обеспечение улучшения условий структур и территорий, являющихся государственной собственностью» из резервного фонда Правительства выделено 31,9 млн. драмов. Соответствующее решение принято 4 апреля на заседании Правительства Армении.
Отмечается, что, в частности, для обеспечения безопасности главы Правительства Армении Никола Пашиняна аппарат премьер-министра приобрел 4 металлоискателя, каждый из которых стоит 2 млн. 650 тыс.  драмов, всего выплачено 10 млн. 600 тыс. драмов.