Պաղեստինի Առողջապահության նախարարությունը Գազայում հայտնել է, որ առնվազն 232 մարդ է զոհվել իսրայելական ավիահարվածների հետևանքով:
«Ալ Ջազիրա»-ն հայտնում է, որ իսրայելական տանկերը գնդակոծում են Խան Յունիսի Աբասան քաղաքի արևելյան շրջանները։
Օդային հարվածները կենտրոնացել են խիտ բնակեցված տարածքների վրա, որտեղ մարդիկ պատսպարվում էին:
ՄԱԿ-ում Իսրայելի բանագնաց Դեննի Դանոնը խոստովանել է, որ Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը խախտել են հրադադարը՝ մի շարք հարձակումներ կատարելով Գազայում ՀԱՄԱՍ-ի օբյեկտների վրա՝ հավելելով, որ Իսրայելը կանգ չի առնի այնքան ժամանակ, քանի դեռ մեր բոլոր պատանդները չեն վերադարձել տուն:
Այնուամենայնիվ, իսրայելցի զինվորականներից մեկը, ում անունը չի նշվում, Reuters-ին ասել է, որ Իսրայելի հարձակումը կշարունակվի այնքան ժամանակ, որքան անհրաժեշտ է և չի բավարարվի միայն օդային հարվածներով, ինչը վկայում է Գազայի հատված իսրայելական ցամաքային զորքերի հնարավոր վերադարձի մասին:

The Palestinian health ministry in Gaza reported that at least 232 people were killed in Israeli airstrikes.
Al Jazeera reports that Israeli tanks are shelling the eastern areas of the town of Abasan in Khan Yunis.
The airstrikes focused on densely populated areas where people were taking shelter.
Israel's UN envoy Danny Danon acknowledged that the Israeli air force had violated the ceasefire by carrying out a series of attacks on Hamas targets in Gaza, adding that Israel would not stop until all of its hostages were returned home.
An unnamed Israeli military official told Reuters that the Israeli offensive will continue for as long as necessary and will not be limited to air strikes alone, which suggests a possible return of Israeli ground forces to the Gaza Strip.