ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Գեւորգ Գորգիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել՝ անդրադառնալով ԱԺ-ից գործուղղված պատվիրակությունների կազմին եւ նշում, որ 77 պատվիրակությունների կազմում ընդդիմության ներկայացուցիչներ ընդգրկված չեն եղել:
Գրառումն ամբողջությամբ՝ ստորեւ.
«Մեծամասնություն կազմող «Իմ Քայլ» դաշինքն ամենաբարձր մակարդակով խոսում է ժողովրդավարությունից, բայց 2019 թվականի ընթացքում գործուղման մեկնած 77 պատվիրակության կազմում ընդդիմության ներկայացուցիչներ ընդգրկված չեն եղել։
Պարոնայք եւ տիկնայք, նույնիսկ ՀՀԿ-ի ժամանակ նման բան չի եղել»։
Գրառման մեջ Գորգիսյանը մանրամասնորեն ներկայացրել է թվով 77 գործուղումնրի անդամներին, տվյալ գործուղման ժամանակահատվածը եւ վայրը:

Дамы и господа, такого не было даже во времена Республиканской партии Армении. Об этом написал на своей странице в Facebook депутат от партии «Светлая Армения» Геворк Горгисян, касаясь составов парламентских делегаций, отправляющихся в командировки.
«Альянс «Мой шаг», составляющий большинство, на самом высоком уровне говорит о демократии, в то время как в составах 77 делегаций, отправившихся в командировки в течение 2019 года, не было представителей оппозиции. Дамы и господа, такого не было даже во времена РПА».
При этом Горгисян подробно представил всех членов упомянутых 77 делегаций, сроки и места их командировок.