Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հունիսի 30-ին այցելել է Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիա և մասնակցել նորակառույց ճաշարանի բացման հանդիսավոր արարողությանը։ Այդ մասին հայտնում են ՊՆ-ից:
Նախարար Պապիկյանը շրջել է ժամանակակից չափանիշներին համապատասխան կառուցված և նորագույն տեխնոլոգիաներով համալրված ճաշարանում, ծանոթացել դրա տեխնիկական հագեցվածությանը, պայմաններին և ընձեռած հնարավորություններին։
Շրջայցի ընթացքում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հետևել է նաև սննդի մատուցման գործընթացին։
Սուրեն Պապիկյանը զրուցել է զինծառայողների հետ, հետաքրքրվել նորակառույց ճաշարանի վերաբերյալ նրանց տպավորություններով։ Կուրսանտների հետ զրույցում նախարարը հարցեր է ուղղել նաև պետության կողմից տրամադրվող հիփոթեքային վարկավորման ծրագրի շրջանակում բնակարան ձեռք բերելու հնարավորությունների վերաբերյալ՝ առանձնահատուկ ընդգծելով, որ ծրագրի իրականացման ընթացքում ծագող ցանկացած խնդիր պետք է բարձրաձայնվի և քննարկվի։
Այնուհետև նախարարը շարունակել է շրջայցն ակադեմիայի տարածքում, ծանոթացել գրադարան-ակումբի, թանգարանի և հյուրերի ընդունման համար նախատեսված սրահի շինարարական լայնածավալ աշխատանքների ընթացքին։

Министр обороны Сурен Папикян 30 июня посетил Военную академию имени Вазгена Саркисяна и принял участие в торжественной церемонии открытия новой столовой.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства обороны республики, Папикян осмотрел столовую, построенную в соответствии с современными стандартами и оснащенную новейшими технологиями, ознакомился с ее технической оснащенностью, условиями и предоставляемыми возможностями.
В ходе обхода глава оборонного ведомства также проследил за процессом организации питания.
Папикян побеседовал с военнослужащими, поинтересовался их впечатлениями о новой столовой. В беседе с курсантами министр также задал вопросы о возможностях приобретения жилья в рамках предоставляемой государством программы ипотечного кредитования, особо подчеркнув, что любые проблемы, возникающие в ходе реализации программы, должны озвучиваться и обсуждаться.
Затем министр продолжил обход территории академии, ознакомился с ходом масштабных строительных работ библиотеки-клуба, музея и зала, предназначенного для приема гостей.