Պատգամավոր Վարդան Խաչատրյանը իրավաբանորեն «Ժառանգություն» խմբակցության անդամ է, սակայն չի մասնակցում խմբակցության աշխատանքներին: Այդ մասին հայտարարեց խմբակցության ղեկավար Ստյոպա Սաֆարյանը՝ դեկտեմբերի 22-ին պատասխանելով NEWS.am-ի թղթակցի հարցին:
Նշենք, որ խմբակցությունն այսօր ներկայացնում էր 2009թ. գործունեության հաշվետվությունը, որտեղ նշված չէր Վարդան Խաչատրյանի անունը:
«Իրավաբանորեն նա խմբակցության անդամ է, եւ կարծում եմ՝ Վարդան Խաչատրյանն ինքը պիտի ներկայացնի իր գործունեության հաշվետվությունը: Պարզապես մենք նախապես բոլոր պատգամավորների օգնականներին տվել ենք հանձնարարություն: Տեղյակ է եղել նաեւ նրա օգնականը, բայց սահմանված ժամկետում չի ներկայացրել»,- նշեց Սաֆարյանը եւ հավելեց, որ Խաչատրյանը չի մասնակցում խմբակցության նիստերին, բայց տեղեկացվում է նիստերի աշխատանքներին մասին:
Հիշեցնենք, որ Վարդան Խաչատրյանին հեռացրել էին «Ժառանգություն» կուսակցությունից, բայց նա շարունակում է մնալ խմբակցության պատգամավոր:

Депутат Вардан Хачатрян юридически является членом оппозиционной фракции «Наследие», однако не участвует в работах фракции. Об этом заявил глава фракции Степа Сафарян 22-го декабря, отвечая на вопрос корреспондента Новости Армении-NEWS.am.
Отметим, что сегодня фракция представляла отчет деятельности в 2009-м году, где имя Вардана Хачатряна не было упомянуто.
«Юридически он член фракции, и, полагаю, Вардан Хачатрян сам должен представить отчет о своей деятельности. Просто мы всем помощникам депутатов заранее дали поручение. Был в курсе и помощник Хачатряна, но в установленный срок не представил», — заявил Сафарян. По его словам, Хачатрян не участвует на заседаниях фракции, но уведомляется о проводимой здесь работе.
Напомним, что Вардана Хачатряна исключили из партии «Наследие», но он продолжает оставаться депутатом фракции.