Հոլիվուդյան հայտնի կինոդերասան Չառլի Շինը ուրբաթ երեկոյան ձերբակալվել է Կոլորադոյի նահանգում ընտանեկան բռնություն կիրառելու համար։ 44 ամյա դերասանին մեղադրել են կնոջը ծեծելու համար։ «People» ամսագրի հաղորդմամբ, դեպքը պատահել է ընտանեկան վեճից հետո։ Կնոջ վիճակի մասին ոչինիչ չի հաղորդվում։ Միայն հայտնի է, որ նրան չեն հոսպիտալացրել։
Միեւնույն ժամանակ Associated Press-ը հաղորդում է, որ առավոտյան Շինին ազատ են արձակել Ասպենի բանտի մեկուսարանից՝ 8500 դոլար գրավի դիմաց։ Նրա նկատմամբ մեղադրանք է առաջադրվել ֆիզիկական բռնության, բռնության սպառնալիքի եւ հանցավոր վնաս հասցնելու համար։ Դատը կայանալու է փետրվարի 8-ին։
Չարլի Շինը հայտնի դերասան Մարտին Շինի որդին է։ Նա հայտնի է «Ուոլ Սթրիթ», «Տաք գլուխներ» եւ մի շարք այլ ֆիլմերով։

Известный Голливудский киноактер Чарли Шин был арестован в пятницу вечером в штате Колорадо по обвинению в бытовом насилии. 44-летнего актера обвинили в нападении на свою супругу. Как сообщает американский журнал «People», инцидент произошёл после семейного скандала. О состоянии пострадавшей не сообщается, известно лишь, что госпитализация ей не понадобилась.
Между тем, по данным Associated Press, сегодня утром Шина выпустили на свободу из следственного изолятора тюрьмы Аспена под залог в $8500. Против него выдвинуты обвинения по трем статьям: физическое насилие, угроза насилия и преступное причинение ущерба. Суд по этому делу должен состояться 8 февраля.
Чарли Шин — сын известного актера Мартина Шина. Шин-младший известен по ролям в таких фильмах, как «Уолл-стрит», где он сыграл вместе с отцом, «Горячие головы» и другим лентам.