Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսների նախարարությունն այսօր՝ հունվարի 9-ին հաղորդագրություն է տարածել, կրկին հիշեցնելով, որ  ՀՀ ճանապարհային ոստիկանությունը մինչեւ ս.թ. հունվարի 12-ը տեխզննության կտրոններ չունեցող տրանս¬պոր¬տային միջոցների վարորդների նկատմամբ վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություններ չի կազմելու:
«Իսկ ինչ վերաբերում է տեխնիկական զննման կտրոնների հետ կապված խնդիրների կարգավորմանը, ապա նշենք, որ հունվարի 11-ին ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը լրացուցիչ տեղեկատվություն կտրամադրի խնդրի կարգավորման արդյունքների մասին»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Նշենք, որ տարեւերջում ՀՀ քաղաքացիները առեւտրային բանկերից տեխզննման կտրոններ չէին կարողանում ստանալ, թեեւ ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը հայտարարեց, որ բանկերին բավարար քանակությամբ կտրոններ են տրամադրվել: Տեղեկություններ կան այն մասին, որ այդ կտրոնների մի մասն այնուհետ հայտնվել է սեւ շուկայում:

Министерство финансов Армении 9 января распространило информацию с напоминанием, что Дорожная полиция до 12 января не будет составлять   акты об административных правонарушениях в отношении водителей, не имеющих талоны на техобслуживание.
«А что касается урегулирования проблем с талонами на техобслуживание, отметим, что 11 января Министерство финансов предоставит дополнительную информацию о результатах мероприятий с целью урегулирования данной проблемы», - говорится в сообщении.
Отметим, что в конце года гражданам Армении не удавалось получить в ряде банков Еревана талоны на техобслуживание, однако Министерство финансов заявило, что банкам было предоставлено достаточное количество талонов на техобслуживание. Есть информация, что часть этих талонов оказалась на черном рынке.