Հայաստանի նախագահի եւս երկու թեկնածու հրաժարվել է հետագա ընտրապայքարից` պատճառաբանելով ընտրագրավի մեծ լինելու հանգամանքը: Այսօր` հունվարի 10-ին լրագրողների հետ զրույցում հետագա պայքարից հրաժարվելու մասին հայտարարել է «Ժամանակի էություն» սոցիալիստական շարժման կոորդինատոր Ռոբերտ Ահարոնյանը, ով ինքնառաջադրվել էր:
Վերջինս անլուրջ է համարել նման գումարներ ծախսելը` խոստանալով դրանք ծախսել սեփական ծրագրերի իրականացման համար: Հետագա պայքարից հրաժարվելու մասին հայտարարել է նաեւ Հայաստանի մարտական կարատե կոբուդոյի ազգային ֆեդերացիայի նախագահ, անկուսակցական Տարոն Աբրահամյանը, ով, ինչպես եւ Ահարոնյանը, չէր մուծել 8 մլն դրամ ընտրագրավը:
Նշենք, որ երեկ ընտրապայքարից րաժարվելու մասին հայտարարել էր նաեւ ԲՀԿ անդամ, ինքնառաջադրված Ռուբեն Այվազյանը: ԿԸՀ-ն նախօրեին 48 ժամով երկարացրել էր ժամկետը, երբ թեկնածուները կարող էին ներկայացնել 8 մլն դրամի անդորրագիրը, այն ավարտվում է այսօր կեսօրին, եւ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հաստատելու է առաջադրված թեկնածուների ցանկը, գրանցումը տեղի կունենա մինչեւ հունվարի 14-ը:

YEREVAN. – Two more Armenian presidential candidates decided to not run in the forthcoming elections arguing that the collateral for submitting formal nominations is too high.
During a press conference on Thursday, “Time of the Essence” Socialist Movement Coordinator Robert Aharonyan, who had self-nominated, announced that he will no longer run for president. He considered it silly to spend such amount and promised to spend it on his own programs.
Armenian Combat Karate Kobudo National Federation President, non-party affiliate Taron Abrahamyan, who, just like Aharonyan, had not paid the formal AMD 8 million (approx. $19,805) collateral, likewise announced that he will no longer run in the presidential elections.
To note, Prosperous Armenia Party member, self-nominated Ruben Ayvazyan had announced Wednesday that he will no longer run for president.