Ի՞նչ է` Դուբայում միայն ԱԺ պատգամավորները կարո՞ղ են հանգստանալ:Այս մասին այսօր՝ հունվարի 10-ին հրավիրված ասուլիսին հարցրեց նախագահի թեկնածու Վարդան Սեդրակյանը արձագանքելով այն դիտարկմանը, թե նա ընտանիքի հետ հանգստացել է Դուբայում, թանկարժեք մեենա է գնել իր կնոջ համար:
«Նախ, իմ գործելակերպը օլիգարխին հատուկ գործելակերպ չի: Մեքենաս գնել եմ Դուբայից, օգոստոսին էլ ընտանիքիս հետ հանգստանում էի Բուլղարիայում «Զոլոտիե պեսկի» հանգստավայարում: Հիմա ի՞նչ պետք է անպայման գալ մաշված, հին շորերով, հա՞: Ես կարող էի այս ամեն ինչը չասել»,- ասաց էպոսագետը:
Դիտարկմանը, թե Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ասել է, թե պայքարը ընթանալու է իր եւ Սերժ Սարգսյանի Հայաստանների միջեւ, Սեդրակյանն ասաց. «2007թ. ԱԺ ընտրությունները եւ 2008-ի նախագահական ընտրություններում «Ժառանգության» պահվածքը ցույց տվեցին, որ «Ժառանգությունն» ու իշխանությունը միասին են աշխատում»:
Վարդան Սեդրակյանը նշեց, որ իր նպատակն է Հայաստանում զարգացնել ճշգրիտ գիտությունը՝ ֆիզիկան, մաթեմատիկան եւ քիմիան, քանի որ կարծում է, է որ այն ազգը, ով չի զարգացնում այդ ճյուղերը, աստիճանաբար քոչվոր ցեղեր են դառնում:

YEREVAN. – “Is it solely the MPs of Armenia that can vacation in Dubai?” presidential nominee, epos specialist Vardan Sedrakyan asked, during a press conference on Thursday, commenting on the remark that he and his family had vacationed in Dubai and he had purchased an expensive car for his wife.
“First, my mode of action is not a mode of action that is particular to an oligarch. I bought my car in Dubai and, in August, I vacationed in Bulgaria with my family. Should I have come with worn-out, old clothes? I could have not said all this,” the epos specialist stated.
Also, Vardan Sedrakyan noted that his objective is to enhance physics, mathematics and chemistry in Armenia, since he believes that nation which does not enhance these domains gradually becomes a nomadic race.