ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հունվարի 6-ից 12-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմիցհրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 800 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե ՊԲ առաջապահ զորամասերը, տուրք չտալով հակառակորդի սադրիչ գործողություններին, հավատարիմ են մնացել հրադադարի պահպանման ռեժիմին եւ լիովին վերահսկել իրավիճակը առաջնագծում:

STEPANAKERT. – The adversary violated the ceasefire, at the line of contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces, around 200 times in the passing week.
During this time, more than 800 shots were fired in the direction of Armenian positions, and by way of different-caliber weapons, Nagorno-Karabakh Republic Defense Army reports
The Defense Army vanguard units, however, refrained from responding to the adversary’s provocative actions, they honored the ceasefire, and fully controlled the situation at the line of contact.