Հայ ժողովուրդը պասիվ է բողոքում՝ լքելով իր երկիրը: Այս մասին այսօր՝  հուլիսի 24-ի մամուլի ասուլիսում հայտնել է  Ղարաբաղի պատերազմի վետերան,  Հայաստանի եւ Լեռնային Ղարաբաղի հույների «Պատրիդա» միության նախագահ Էդուարդ Պոլատովը՝ խոսելով հասարակական տրանսպորտի սակագնի թանկացման մասին:
Մամուլի ասուլիսի մյուս բանախոս, ասորիների «Աթուր» միության նախագահ, Հայաստանի վաստակավոր դերասան Ռազմիկ Խոսրոյեւը նշել է, որ երկրում թանկացումները մարդու իրավունքների խախտում են: Նա ընդգծել է, որ Հայաստանում տրանսպորտի սակագնի թանկացման դեմ ուղղված բողոքի ցույցերը հայ հասարակության զարգացման համար առաջընթաց քայլ են:
Մամուլի ասուլիսի երրորդ բանախոս, եզդիների հասարակական կազմակերպության նախագահ Ամո Շարոյանը հայտնել է, որ գործազրկությունը եւ արտագաղթը հենց տարատեսակ թանկացումների հետեւանքներն են:
NEWS.am-ն ավելի վաղ հայտնել էր, որ Երեւանում  ուղեւորատար ավտոբուսների եւ երթուղայինների սակագինը 100 դրամից դարձել է 150 դրամ, իսկ տրոլեյբուսներինը՝ 50  դրամի փոխարեն 100 դրամ: Քարոզարշավի ժամանակ Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ընտրողներին խոստացել էր, որ  տրանսպորտի գինը չի թանկանալու:

YEREVAN.  – The Armenian people are holing a passive struggle by leaving their home country, said chairman of organization of Greeks of Armenia and Nagorno-Karabakh.
Eduard Polatov commented on the recent protest movement against transport price hike, saying he would join the activists.
Chairman of the Assyrians’ Union of Razmik Khosroyev noted that protests are a step forward in the development of Armenian society
The third participant of the press conference, representative of the Yezidi community Amo Sharoyan said that unemployment and emigration are the consequence of price hike in various fields.
The protest actions against public transport fares rise continue in Armenia’s capital for the fifth day. The members of the “We will not Pay 150 Drams” initiative gathered in the center, urging to join them and pay 100 drams.