«Գազպրոմի» տնօրենների խորհուրդը հանձնարարել է South Stream Transport ընկերությանը 310 մլն եվրոյի վարկ տրամադրել մինչեւ 2020 թվականի հունիսի 30-ը ժամկետով: Այս մասին հայտնել է ՏԱՍՍ-ը:
««Գազպրոմի» տրամադրած դրամական միջոցները South Stream Transport ընկերությունը օգտագործելու է «Թուրքական հոսք» նախագիծն իրականացնելու ֆինանասական ծախսերի համար՝ կապված խողովակաշարերի մատակարարման վերաբերյալ կնքվող պայմանագրերի վճարման եւ շինարարամոնտաժային աշխատանքների կատարման հետ, նաեւ ընդհանուր վարչական ծախսերի համար»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ հաղորդվել է, որ «Թուրքական հոսքի» ծովային հատվածում ներդրումները կկազմեն 7 մլրդ եվրո:
Այդ հատվածի նախագծմամբ, շինարարությամբ եւ շահագործմամբ կզբաղվի ռուսական 100 տոկոս մասնակցությամբ ընկերություն:

Совет директоров «Газпрома» поручил предоставить заем компании South Stream Transport в размере €310 млн сроком до 30 июня 2020 года. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на материалы компании.
«Предоставляемые ПАО «Газпром» денежные средства используются компанией South Stream Transport для финансирования расходов компании South Stream Transport по реализации проекта «Турецкий поток», связанных с осуществлением платежей по заключенным контрактам на поставку трубной продукции и оборудования, хранение и выполнение строительно-монтажных работ, по другим контрактам на закупку товаров, выполнение работ и услуг, а также общих административных расходов», — говорится в сообщении.
Ранее сообщалось, что инвестиции в морской участок «Турецкого потока» составят €7 млрд.
Проектированием, строительством и эксплуатацией морского участка будет заниматься компания со 100-процентным российским участием.