«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Չի բացառվում, որ Հայաստան-ԵՄ համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը չստորագրվի նոյեմբերի 24-ին՝ Բրյուսելում կայանալիք ԱլԳ գագաթնաժողովի ընթացքում։
Երեւանի մամուլի ակումբի ղեկավար Բորիս Նավասարդյանի խոսքով՝ ՀՀ-ում տեղի են ունենում քաղաքական համակարգի հետ կապված լուրջ փոփոխություններ, եւ շատ անդամ երկրներ ուզում են հստակ պատկերացնել, թե ում հետ են գործ ունենալու ստորագրումից հետո:
«Թեպետ ավելի լավատեսական ժամկետներ են նշում փորձագետները, բայց ես չեմ բացառում, որ ստորագրումը կարող է հետաձգվել մինչեւ ապրիլ-մայիս: Կան ԵՄ անդամ երկրներ, որոնց համար կարեւոր է՝ ով է լինելու ՀՀ ղեկավարը, եւ կուզենային իշխանության գլխին տեսնել արեւմտամետ գործիչ, եւ նրանց համար Ռուսաստանի հետ սերտ հարաբերություններ ունեցող անձը գուցե կասկածների առիթ տա։ Մենք շատ լավ հասկանում ենք, թե Ռուսաստանի հետ ինչպիսի խնդիրներ ունեն ԵՄ անդամ մի շարք երկրներ»,- նշեց Նավասարդյանը»։

YEREVAN. – It is not ruled out that the Armenia-European Union (EU) Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement will not be signed on November 24, at the Eastern Partnership summit to be convened in Brussels, according to Zhamanak (Times) newspaper.
As per Yerevan Press Club President Boris Navasardyan, major changes connected with the political system are taking place in Armenia, and many EU member countries want to have a clear picture as to who in Armenia they will deal with, once the said agreement is signed.
“I don’t rule out that the signing may be postponed until April-May [of next year],” said Navasardyan. “There are EU member countries for which it is important who will be the [next] RA [Republic of Armenia] leader, and they would like to see a pro-Western figure at the head of power, and a person with close relations with Russia may perhaps give doubts to them. We comprehend very well what [kind of] problems several EU member countries have with Russia.”