Կոտայքի մարզում ամանորյա եռուզեռի ընթացքում փորձել են ձիու միսը տավարի մսի տեղ վաճառել։ Ինչպես NEWS.am-ին հայտնեց ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, դեկտեմբերի 26-ին ժամը 19.30 սահմաններում Ոստիկանության Կոտայքի մարզային վարչության եւ Եղվարդի բաժնի աշխատակիցները օպերատիվ աշխատանքի արդյունքում Ոստիկանության Եղվարդի բաժին բերման են ենթարկել Կոտայքի մարզի Մրգաշեն գյուղի 8 փողոցի բնակիչ 54-ամյա Շիրին Իվանի Ամիրյանին։ Վերջինս խոստովանել է, որ դեկտեմբերի 20-25 ընկած ժամանակահատվածում Լոռու մարզից 430 հազար դրամով 2 գլուխ ձի է ձեռք բերել, այնուհետեւ ձիերը մորթելով՝ հանձնել է Չարենցավանի մսի իրացման կետերի աշխատակիցներ Վիրաբ Արզումանյանին, Սայաթ Սեյրանյանին եւ Գագիկ Կոստանյանին։ Ամիրյանը ձիու միսը ներկայացրել է որպես տավարի միս։
Շամշյանը տեղեկացրեց, որ ոստիկանները առգրավել են կեղծ տավարի միսը, իսկ Կոտայքի մարզային վարչության քննչական բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում դեպքի առընչությամբ։

В Котайской области Армении в ходе предновогоднего ажиотажа попытались продать вместо говядины конину.
Как сообщил Новости Армении – NEWS.am фотожурналист Гагик Шамшян, 26 декабря около 19:30 по местному времени сотрудники Егвардского отделения Котайкского областного управления полиции Армении в результате оперативных действий задержали и доставили в отделение 54-летнего жителя поселка Мргашен Котайской области Ширина Ивановича Амиряна, который признался, что в период с 20 по 25 декабря из Лорийской области за 430 тыс. драмов ($1200) привез 2 коней, которых зарезал и сдал работникам Чаренцаванской точки реализации мяса Вирабу Арзуманяну, Саяту Сейраняну и Гагику Костаняну.
Амирян представил конину в качестве говядины.
Шамшян сообщил, что сотрудники полиции конфисковали поддельную говядину, а в следственном отделе Котайкского областного управления полиции Армении готовятся материалы.