Անցած հանգստյան օրերին Շրի Լանկայի տարբեր շրջաններում տեղացած հորդ անձրեւների հետեւանքներից տուժել է 10 հազարից ավելի մարդ, հայտնել է կղզի պետության Տարերային աղետների դեմ պայքարի կենտրոնի պաշտոնական ներկայացուցիչը, հայտնում է Business Standard-ը:
Նա տեղեկացրել է, որ առատ տեղումները ջրհեղեղ են առաջացրել մի շարք բնակավայրերում եւ շրջաններում: Նշվում է, որ այդ շրջաններից հազարավոր մարդիկ են տարհանվել: Նրանք հիմա գտնվում են ժամանակավոր տեղակայման ճամբարներում, նրանց ցուցաբերվում է անհրաժեշտ օգնություն:
Այսօրվա դրությամբ՝ հաստատվել է 4 զոհվածի մասին տեղեկությունը: Նրանց մահվան ճշգրիտ պատճառի մասին չի հաղորդվում: Օդերեւութաբանները սպասում են, որ առաջիկա օրերին երկրի առանձին հատվածներում ջրի մակարդակը կնվազի, մինչդեռ այլ շրջաններում հորդ անձրեւները նոր ուժով կտեղան:

Свыше 10 тысяч человек пострадали от последствий проливных дождей, обрушившихся в прошедшие выходные дни на различные регионы Шри-Ланки, сообщил официальный представитель Центра по борьбе со стихийными бедствиями (DMC) островного государства Прадип Кодиппили, передает РИА Новости.
Как информировал представитель ведомства, которого цитирует газета Business Standard, обильные осадки спровоцировали наводнения в таких населенных пунктах и районах как Бадулла, Калутара, Галле и Кегалле. Отмечается, что оттуда были эвакуированы тысячи семей. Сейчас они находятся в лагерях временного размещения, им оказывается вся необходимая помощь.
По состоянию на сегодняшний день подтверждена информация о четырех погибших. Точная причина их смерти не называется. Синоптики ожидают, что в ближайшие два дня уровень воды в отдельных частях страны пойдет на спад, тогда как на другие районы ливни обрушатся с новой силой.