Աշխատանքային այցով Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորությում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր այցելել է Հորդանան գետի ափին գտնվող Հիսուս Քրիստոսի մկրտության վայր:Այս մասին NEWS.am–ը տեղեկանում է  ՀՀ նախագահի պաշտոնական կայքից։
Նախագահը շրջել է քրիստոնեական այդ սրբավայրում, գրառում կատարել պատվավոր հյուրերի գրքում։ Նա նշել է, որ Հորդանանի հոգատարությունը նմանատիպ համաշխարհային սրբավայրի նկատմամբ քաղաքակրթությունների համերաշխության եւ երկխոսության լավագույն վկայությունն է։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այցելել է նաեւ Հորդանան գետի ափին կառուցված հայկական Սուրբ Կարապետ եկեղեցի եւ մոմ վառել։

Armenian President Armen Sarkissian, who is on a working visit in Hashemite Kingdom of Jordan, visited the banks of the Jordan River on Friday where Jesus Christ was baptized, the President's office reported.
The president got acquainted with the Christian shrine, left an entry in the book of honorable guests. He noted that the careful attitude of Jordan to such a global shrine is the best evidence of solidarity and dialogue of civilizations.
President Armen Sarkissian also visited Armenian Church St. Karapet at the bank of the Jordan River and lit a candle.