Նկատի ունենալով, որ ոչ մեկը ջրի «ղադրը չգիտի», ոչ ոք երեք աղբաման իր տանը չի պահում, մտածեցինք, որ կարող ենք այդ գործը մենք սկսել: Այս մասին, այսօր՝ օգոստոսի 17-ին, «Իմ քայլը հանուն Կոտայքի մարզի» բիզնես համաժողովի ժամանակ նշեց «Հայ Լանդս Էկո վիլիջ ռիզորթ» ընկերության ղեկավար Արթուր Զաքարյանը:
«Հիմա կարող եմ վստահ խոստ տալ, որ մեր 20 հեկտար տարածքում ոչ մի տեղ ասբեստ չկա: Մենք ամբողջ ասբեստը հավաքել ենք եւ կխնդրեմ երկրի ղեկավարությունից, որ քաջալերեք, որ գյուղերում եղած ասբեստը հավաքեն, մեղք է էս ժողովուրդը»,-ասաց նա:
Արթուր Զաքարյանը նշեց, որ իրենց արտադրած պանիրն արդեն ներկայանում է ԱՄՆ-ում: «Ներկայում մեր արտադրամասերը շատ ակտիվ են, իսկ ապագայի համար ծրագիր ունենք Հայաստանում մեկ հատ ծերանոց կառուցենք: Բայց ոչ թե ծերանոց ամիսը 100 դոլարով, այլ 2 հազար դոլարանոց մեկ ընտանիքի համար. ոչ միայն Հայաստանից, այլեւ տարբեր երկրներից, Ամերիկայից ու Եվրոպայից: Արդեն հետաքրքրությունը կա, բիզնես պլանն արդեն պատրաստ է»:
Նա հանդես եկավ իշխանություններին ուղղված խնդրանքներով. «Տուրիստական կենտրոններ բացել որոշ քաղաքներում, նաեւ տուրիստական հեռախոսներ դնել, որ տուրիստները կարողանան իրենց գանգատը հասցնել տեղ: Այսինքն, տաքսին իրավունք չունենա մի գերմանացի տուրիստից Երեւանից Գառնի բերելու համար 100 դոլար ուզի»:

Considering that no one knows the value of water, no one keeps three garbage cans in his house, we thought we could start that business. Arthur Zakarian, director of HyeLandz Eco Village Resort company, on Saturday said this at the “My Step for Kotayk Province” business investment forum in Tsakhkadzor, Armenia.
“Now I can confidently assure that there is no asbestos anywhere in our 20-hectare area,” he added. “We have collected all the asbestos, and I would ask the country’s leadership that you encourage that the asbestos in the villages be collected.”
Zakarian noted that the cheese they produce is already being sold in the United States.
“And we have a plan for the future: let’s build a nursing home in Armenia,” he added. “But not a nursing home for $100 a month, but for $2,000—per family; not solely from Armenia, but also from different countries, America, and Europe. There is already an interest, the business plan is ready.”