Shamshyan.com-ի տեղեկություններով՝ երեկ՝ ապրիլի 19-ին, գողության դեպքեր են տեղի ունեցել Լոռու մարզում: Վանաձոր քաղաքի ոստիկանության Բազումի բաժին է դիմել Վանաձոր քաղաքի բնակիչ, 40-ամյա Արթուր Օհանյանը և հայտնել, որ Տիգրան Մեծի պողոտայի թիվ 75 հասցեին կից իր խանութը թալանել են:
Դեպքի վայր են մեկնել ոստիկանության Բազումի բաժնի օպերատիվ խումբը, ովքեր պարզել են, որ նույն օրը՝ ժամը 05:20-ի սահմաններում անհայտ անձը կամ անձինք տեխնիկական միջոցների գործադրմամբ՝ բացել են նշված հասցեում գործող գեղեցկության սրահի պատուհանը, այնուհետև մտել ներս, որտեղից էլ բացել են օծանելիքի խանութ-սրահի դուռը և այնտեղից գողացել խոշոր չափի կոսմետիկ միջոցների պայուսակներ, տարբեր տեսակի օծանելիքներ: Կայքի տեղեկություններով՝ տուժած Ա. Օհանյանը աշխատում է Վանաձորի քաղաքապետարանում՝ որպես աշխատակազմի քարտուղար և նա կրել է մոտ կես միլիոն դրամի վնաս: Երեկ Վանաձորում մեկ այլ թալանի գործ էլ է եղել: Անհայտ անձը կամ անձինք մտել են «Թեժ Լեռ»-ում գտնվող կիսակառույց շինություն և այնտեղից գողացել 2 ցեղական շան ձագեր:
Նշված գողության մասին Վանաձոր քաղաքի ոստիկանության Գուգարքի բաժին է դիմել Վանաձոր քաղաքի «Թեժ Լեռ» թաղամասի բնակիչ, 66-ամյա Արմենակ Պետրոսյանը, ով հայտնել է, որ իրեն պատճառվել է մոտ 400 հազար դրամի վնաս: Նշված 2 դեպքերով տարածքային բաժինների հետաքննչական բաժանմունքներում նյութեր են նախապատրաստվում: Ոստիկանությունը ձեռնարկում է անհրաժեշտ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ՝ հանցագործությունները բացահայտելու, կատարողին կամ կատարողներին և գողոնը հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Случаи кражи произошли накануне, 19 апреля, в Ванадзоре, сообщает Shamshyan.com.
В отдел полиции Базума города Ванадзор обратился 40-летний житель города Артур Оганян, который сообщил об ограблении своего магазина, расположенного по адресу проспект Тигран Мец 75.
На место происшествия выехала оперативная группа отдела полиции Базума, которая выяснила, что в тот же день, в районе 05:20,  неизвестный или неизвестные с применением технических средств открыли окно в салон красоты, расположенный по тому же адресу, затем вошли внутрь, затем открыв дверь парфюмерного магазина, украли большое количество косметических средств и духи разных видов.
Как сообщает сайт, потерпевший А. Оганян работает в мэрии Ванадзора секретарем аппарата и понес ущерб в размере примерно полумиллиона драмов.
Вчера в Ванадзоре произошло еще одно ограбление. Неизвестный или неизвестные вторглись в строение в квартале «Теж Лео» и похитили двух породистых щенков.
С сообщением о данной краже в отдел полиции Гугарка обратился 66-летний житель квартала «Теж Лео» Арменак Петросян, заявивший, что ему был прчинен ущерб в размере порядка 400 000 драмов.
По обоим случаям подготавливаются материалы. Полиция предпринимает необходимые оперативно-розыскные мероприятия в направлении обнаружения исполнителя или исполнителей и похищенного.