ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանն այսօր այցելել է Եռաբլուր, ծաղիկ դրել զոհվածների շիրիմներին։ Այս մասին հայտնում է Sputnik Արմենիան:
Հիշեցնենք, ո Դավիթ Տոնոյանն իր պաշտոնը թողել է նոյեմբերի 20-ին, ԼՂ վերաբերյալ եռակողմ հայտարարությունից տասն օր անց։ Sputnik Արմենիայի տեղեկություններով՝ դա իր սեփական որոշումը չի եղել։ Տոնոյանին պաշտոնում փոխարինել է Վաղարշակ Հարությունյանը։
Նշենք նաև, որ ԶԼՄ-ում լուրեր էին տարածվում, որ Տոնոյանը պաշտոնաթող լինելուց հետո հեռացել է երկրից, գրում էին, որ նա Ավստրիայում է։

Бывший министр обороны Армении Давид Тоноян сегодня посетил военный пантеон «Ераблур», возложил цветы к могилам павших солдат. Об этом сообщает Sputnik-Армения.
Напомним, что Давид Тоноян ушел со своего поста 20 ноября, 10 дней спустя после принятия трехстороннего заявления по Карабаху. По сведениям Sputnik-Армения, это не было его собственным решением. Тонояна на посту министра обороны сменил Вагаршак Арутюнян.
Отметим также, что в СМИ распространились слухи о том, что Тоноян после отставки покинул страну и находится в Австрии.