Նիկոլ Փաշինյանը հերթական, միլիոներորդ անգամ ստում է։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ արդարադատության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը։
«Նիկոլ Փաշինյանը հերթական, միլիոներորդ անգամ ստում է։ Վարչական սահմանը այլ է, պետականը՝ այլ։ 2010 թվականի օրենքը ՈՉԻՆՉ չի սահմանում Հայաստանի Հանրապետության պետական սահմանի մասով։ Լկտի սուտ է։
Պարտված դավաճանը փրփուրներից է կառչում ու իր ֆեյքերի ու ֆեյքատիպ զանգվածի համար խոսելու նյութ տալիս։
Դրան ասեք՝ պատասխանի.
1. Ինչու՞, ինչի՞ հիման վրա ես պետական սահմանը գծում Խորհրդային Ադրբեջանի քարտեզով, եթե ալիեւյան Ադրբեջանը չի ընդունում, որ ինքը Խորհրդային Ադրբեջանի իրավահաջորդն է։ ԻՆՉՈՒ՞։
2. Աշխարհի ոչ մի երկրում պետական սահման չի գծվում ներքին վարչատարածքային բաժանման մասին օրենքով։
3. Դրա գրածի մեջի ամենաէական մասը հետեւյալն է՝ Շուռնուխից ու Որոտանից այն կողմ հատվածը ... ԱՐՑԱԽ էր։ Բայց ուշադիր կարդացեք՝ դավաճանը չի ասում, Արցախ է , ասում է «ԼՂհ հսկողության տակ էր»։ Քանզի ի սկզբանե իր համար դա հայրենիք չէր,  դա մերը չէր։ Դա իր հայրենակից թուրքինն էր։  Եվ վերջապես, պատասխանիր մի հարցի՝ ինչու՞ դու այնքան չկայիր, որ հենց քո ժամանակ առաջացավ  հայրենիք հանձնելու խնդիր»,- գրել է Հովհաննիսյանը։

Никол Пашинян в очередной, миллионный раз лжет. Об этом на своей странице в Facebook написала экс-министр юстиции Армении Арпине Ованнисян.
«Административная граница одно, государственная - иное. Закон 2010 года ничего не устанавливает по части государственной границы Республики Армения. Наглая ложь.
Проигравший предатель хватается за пену и дает тему для своих фейков и фейковой массы.
Пусть ответит:
1. Почему, на основании чего ты устанавливаешь государственную границу по карте Советского Азербайджана, если Алиев не признает, что он правопреемник Советского Азербайджана? Почему?
2. Ни в одной стране мира государственная граница не определяется законом «О внутреннем административно-территориальном делении».
3. Самая существенная часть его сочинения такова: Территория по ту сторону Шурнуха и Воротана ... Это был Арцах. Но внимательно прочтите: предатель не говорит, что это Арцах, говорит: «под контролем НКР». Ибо изначально для него это не родина, это не наше. Это принадлежало его соотечественнику-турку. И, наконец, ответь на один вопрос: почему именно при тебе появилась проблема сдачи Родины?», - написала Ованнисян.