«Թովմասյան» հիմնադրամի նախագահ Արտակ Թովմասյանը Հավաքական Անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության ինստիտուտի հայաստանյան գրասենյակում հանդիպել է ՀՀ-ում ՀԱՊԿ ինստիտուտի Հայաստանի ազգային ներկայացուցչության տնօրեն Նվեր Թորոսյանի հետ։
Հանդիպմանը քննարկվել է Հայաստանի Հանրապետության և տարածաշրջանի անվտանգությանը վերաբերող հարցեր, ինչպես նաև ՀԱՊԿ անդամ պետությունների գործողությունները՝ միտված տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության ամրապնդմանը։
Անվտանգության ուղղությունները տարբեր են, քննարկվել է ոչ միայն ռազմական անվտանգությունը, այլ տնտեսական, մշակութային, էկոլոգիական, քաղաքակրթական առկա բազմաթիվ խնդիրներ։
«Թովմասյան» հիմնադրամի նախագահ Արտակ Թովմասյանը Հավաքական Անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության ինստիտուտի...

President of Tovmasyan Charity Foundation Artak Tovmasyan today had a meeting with Director of the Armenian Representation of the Institute of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) in Armenia Nver Torosyan.
Issues related to security of the Republic of Armenia and the region, as well as the actions of CSTO member states for strengthening of regional and international security were discussed during the meeting.
The parties discussed not only military security, but also several issues related to the economy, culture, ecology and civilization.