Volkswagen Tiguan էլեկտրական քրոսովերը կհայտնվի երեք տարի անց: Tiguan էլեկտրամոբիլի առանձնահատկությունն ավելի ավանդական դիզայնն է՝ վառելիքային քրոսովերների ոգով, գրում է Motor-ը։
Վառելիքով աշխատող Volkswagen Tiguan-ի երրորդ սերունդը կհայտնվի այս տարի՝ քրոսովերը կպահպանի MQB Evo հարթակը: Սա նշանակում է, որ համանուն մոդելների «ազգակցականությունը» ձեռք կբերվի միայն դիզայներական հնարքների միջոցով, իսկ տեխնոլոգիական նմանությունը նվազագույն կլինի։ Նոր Tiguan-ը նախատեսվում է հավաքել Վոլֆսբուրգի գործարանում։
Գերմանացի լրագրողները կարծում են, որ նոր էլեկտրական մեքենան կլինի միջանկյալ մոդել, որը կլրացնի այն բացը, որն առաջացել է Trinity էլեկտրական մեքենաների նախագծի ուշացման պատճառով։ Նախատեսված 2026-ի փոխարեն SSP հարթակում մեքենաները կցուցադրվեն միայն տասնամյակի վերջում. մեղավորը ծրագրային ապահովման մշակման հետ կապված խնդիրներն են։

Электрический кроссовер Volkswagen Tiguan дебютирует через три года. Особенность электромобиля Tiguan — более традиционный дизайн в духе топливных кроссоверов, пишет Мотор.
Третье поколение топливного Volkswagen Tiguan дебютирует уже в этом году: кроссовер сохранит платформу MQB Evo. Это значит, что «родство» одноимённых моделей будет достигаться только за счёт дизайнерских ухищрений, а технологическое сходство окажется минимальным. Собирать новый Tiguan планируют на заводе в Вольфсбурге.
Немецкие журналисты считают, что новый электрокар станет промежуточной моделью, которая заполнит пробел, возникший из-за отсрочки электромобилей проекта Trinity. Вместо запланированного 2026 года автомобили на платформе SSP покажут только к концу десятилетия: всему виной проблемы с разработкой программного обеспечения.