Ապրիլի 3-ին, SHAMSHYAN.com է դիմել Լոռու մարզի Տաշիր քաղաքի բնակիչ 37-ամյա Վիտալի Աբրահամյանը, ով զայրույթն էր ուղղել Երևանի «Մոր և մանկան առողջության պահպանման գիտահետազոտական կենտրոնի»՝ ժողովրդին հայտնի «Մարգարյան» ծննդատան որոշ բժիշկների հասցեին։
Վ․ Աբրահամյանն ասել է․ «2 ամիս սպասել ենք «Մարգարյան» հիվանդանոցից լավ լուրի։ 2 ամիս առաջ վաղաժամ ծննդաբերության սպառնալիքով 24-ամյա կնոջս՝ Ասիա Շահնազարյանին, բերել ենք նշված կենտրոն։ Ամեն օր տեղեկություն եմ ունեցել նրա մասին և երբևեէ առողջական խնդիրներ չի ունեցել, նույնիսկ ճշտել էինք, որ երկվորյակ աղջիկներ ենք ունենալու։
Երեխաներին անուններ էինք որոշել, առաջին անհրաժեշտության պարագաներ էինք գնել ճուտիկներիս համար, բայց ապրիլի 2-ին՝ գիշերը ժամը 1-ից, փորձել եմ հիվանդանոցից, այդ թվում՝ ծնունդ ընդունող Սոնա Աբելյանից տեղեկություններ իմանալ կնոջս ու երեխաների մասին, սակայն ոչ մի արդյունք։ Ժամեր անց, իմ բազմաթիվ հեռախոսազանգերից հետո, տեղեկացնում են, թե երեխաներից մեկը մահացած է ծնվել, իսկ մյուսի ու կնջոս կյանքը մազից է կախված։ Զարմացանք ու զայրացանք, որ ինչու կեսարյան հատումով չեն կատարել ու եթե այդպես անեին և՛ երեխան կապրեր, և՛ մյուս երեխաս ու կինս հիմա «կենաց մահու պայքար» չէին տա»։

Мы удивлены, почему ей не сделали кесарево сечение? Об этом заявил в беседе с SHAMSHYAN.com 37-летний житель города Ташир Лорийской области Виталий Абрамян, который возмущен работой некоторых врачей Научно-исследовательского центра охраны здоровья матери и ребенка, больше известного как роддом Маркаряна.
«2 месяца ждали хороших новостей из больницы. 2 месяца назад мы были вынуждены привезти сюда мою 24-летнюю жену Асю Шахназарян - из-за угрозы преждевременных родов. Информация о ней у меня была каждый день, проблем со здоровьем у супруги не было, мы знали, что у нас должны родиться девочки-близнецы.
В ночь на 2 апреля я пытался получить информацию о жене и детях из больницы, но безуспешно. Спустя несколько часов, после множества моих телефонных звонков, мне сообщили, что один из малышей родился мертвым, а жизнь другого, а также жены висит на волоске. Мы удивлены, почему ей не сделали кесарево сечение? Если бы они это сделали, то мой малыш остался жив, а второй ребенок и супруга сейчас не находились в этом состоянии», - заявил Абрамян.