Մծխեթ-Ստեփանծմինդա-Լարս ավրոճանապարհի (ռազմավրացական ճանապարհ) Արագվիսփիրի-Քոբի հատվածում ձյան եւ մերկասառույցի պատճառով արգելվել է կցորդով մեքենաների, ինչպես նաեւ խոշոր ավտոբուսների (ավելի քան 30 տեղանոց) երթեւեկությունը: Այս մասին այսօր` դեկտեմբերի 26-ին, հաղորդել է Վրաստանի ավտոճանապարհների դեպարտամենտը:
Մնացած տեսակի ավտոտրանսպորտի համար ճանապարհի Արագվիսփիրի-Գուդաուրի հատվածում երթեւեկությունն ազատ է, իսկ Գուդաուրի-Քոբի հատվածում` թողնում են անցնել միայն սահելու դեմ շղթաների առկայության դեպքում, հաղորդում է «Նովոստի Գռուզիան»:
Տրանսպորտային միջոցների երթեւեկությունը երկու առաջատար կամուրջներով ազատ է:
Ճանապարհի Գուդաուրի-Քոբի հատվածում երթեւեկությունը կատարվում է միայն ձնահոսքերից պաշտպանող թունելներով, ընդ որում, այդ հատվածում մեքենաներին կանգնեցնելն արգելվում է:

On the segment of Aragvispiri-Kobi (20th-106-km) of Mtskheta-Stepantsminda-Lars road (Georgian military road) due to snow and icy conditions the traffic of cars with trailers and semi-trailers, large buses (for over than 30 people) is prohibited as of Wednesday, the Georgian department of highways reported.
For the other types of cars on the segment of Aragvispiri-Gudauri (20th-93rd km) traffic is free and on segment Gudauri-Kobi (93rd-106-km) traffic is allowed with anti-skid chains, Novosti-Gruziya informs.
The traffic of vehicles with two or more drive axles are allowed without restrictions.
On the segment of Gudauri-Kobi the traffic goes through tunnels to protect against avalanches. At the same time on that section it is prohibited to stop the vehicles. The situation on the ground is directly controlled by the patrol police.