Այսօր` դեկտեմբերի 27-ին մոտ մեկ ժամ առաջ Հայաստանի նախագահ, ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանի լիազոր ներկայկացուցիչը` Սեյրան Վաչագանի Յուզբաշյանը, Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով է ներկայացրել նրա թեկնածության առաջադրման վերաբերյալ փաստաթղթեր: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին հայտնեցին Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի անդամ Սիլվա Մարկոսյանը:
Նշենք, որ թեկնածությունների առաջադրման վերջնաժամկետը  հունվարի 4-ն է: Հունվարի 4-ից կսկսվի թեկնածուների գրանցման ժամկետը եւ կավարտվի հունվարի 14-ին: Երեկ Հայաստանի կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով փաստաթղթեր են ներկայացրել նախագահի երեք թեկնածու`  անկուսակցական Մհեր Հայրապետյանը, էպոսագետ Վարդան Սեդրակյանը եւ «Ազգային ինքնորոշում միավորում» կուսակցության նախագահ Պարույր Հայրիկյանը:

YEREVAN. – Armenian President Serzh Sargsyan’s  plenipotentiary representative Seyran Yuzbashyan submitted Thursday, to the Central Electoral Commission (CEC), Sargsyan’s formal nomination for the presidential elections to be held in the country on February 18, 2013, CEC member Silva Markosyan told Armenian News-NEWS.am.
To note, pursuant to the Electoral Code, the formal nominations can be submitted to the CEC until January 4, 2013. Subsequently, the presidential candidates will be registered between January 4 and 14.
On Wednesday, non-party affiliate Mher Hayrapetyan, epos specialist Vardan Sedrakyan, and National Self-Determination Union Chairman Paruyr Hayrikyan submitted, their formal nominations to the Central Electoral Commission.