Այսօր` դեկտեմբերի 27-ին մոտ մեկ ժամ առաջ Հայաստանի նախագահ, ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանի լիազոր ներկայկացուցիչը` Սեյրան Վաչագանի Յուզբաշյանը, Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով է ներկայացրել նրա թեկնածության առաջադրման վերաբերյալ փաստաթղթեր: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին հայտնեցին Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի անդամ Սիլվա Մարկոսյանը:
Նշենք, որ թեկնածությունների առաջադրման վերջնաժամկետը  հունվարի 4-ն է: Հունվարի 4-ից կսկսվի թեկնածուների գրանցման ժամկետը եւ կավարտվի հունվարի 14-ին: Երեկ Հայաստանի կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով փաստաթղթեր են ներկայացրել նախագահի երեք թեկնածու`  անկուսակցական Մհեր Հայրապետյանը, էպոսագետ Վարդան Սեդրակյանը եւ «Ազգային ինքնորոշում միավորում» կուսակցության նախագահ Պարույր Հայրիկյանը:

Сегодня, 27 декабря, полномочный представитель президента Армении, председателя Республиканской партии Сержа Саргсяна – Сейран Юзбашян подал в Центральную избирательную комиссию документы на его выдвижение кандидатом в президенты. Об этом корреспонденту Новости Армении – NEWS.am сообщила член ЦИК Сильва Маркосян.
Напомним, что последний срок подачи документов – 4 января. Затем до 14 января ЦИК зарегистрирует кандидатов. Вчера документы в ЦИК подали три кандидата: беспартийный Мгер Айрапетян, ученый Вардан Седракян и лидер Объединения национальное самоопределение Паруйр Айрикян.