Երեւանում, հունվարի 1-ին, ողբերգական վրաերթ է տեղի ունեցել՝ մահվան ելքով, հաղորդում է Shamshyan.com-ը:
Ժամը 20:40-ի սահմաններում շտապօգնության 1-03 բրիգադից ահազանգ է ստացվել ճանապարհային ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն, որ Դավիթ Բեկի պողոտայից դեպի նորակառույց գաջի գործարանի ճանապարհին տղամարդու դի կա:
Պարզվել է, որ մահացածը Նոր Նորք վարչական շրջանի Քոչարյան փողոցի բնակիչ 74 ամյա Վռամ Եթարյանն է:
Ոստիկանները վրաերթի վայրից բավական հեռավորության վրա հայտնաբերել են Volksvagen մակնիշի 29 UO 528 համարանիշի ավտոմեքենան, որի հայելին եւ դիմապակին կոտրված էր: Պարզվել է, որ վրաերթը կատարվել է նշված ավտոմեքենայով, որը վարել է 35-ամյա Արտյոմ Եթարյանը, ով մահացածի թոռն է:

В Ереване 1 января произошла авария с летальным исходом: внук задавил дедушку, сообщает Shamshyan.com.
Сигнал от «Скорой помощи» о том, что близ улицы Давида Бека нашли труп мужчины, поступил в оперативный центр дорожной полиции в 20.40. Выяснилось, что погибший – житель административного района Нор Норк Еревана, 74-летний Врам Етарян.
Довольно далеко от места происшествия полицейские нашли автомобиль марки Volksvagen с госномерами 29 UO 528 со сломанным передним зеркалом и лобовым стеклом. Оказалось, что за рулем машины находился внук погибшего – 35-летний Артем Етарян.