Տրապիզոնում ձերբակալվել են Դինքի սպանության գործով կասկածյալներ Օսման Հայալը եւ Զեյնել Աբիդին Յավուզը։
Թուրքական Zaman-ի փոխանցմամբ՝ Ստամբուլի ծանր հանցագործությունների գործերով 14-րդ դատարանը ձերբակալման որոշում էր կայացրել Դինքի սպանության մեջ որպես սպանության ուղղորդող դատապարված Յասին Հայալի եղբոր՝ Օսման Հայալի եւ Զեյնել Աբիդին Յավուզի նկատմամբ, քանի որ նրանք խուսափել են մասնակցել դատական նիստերին։
Նշենք, որ Թուրքիայում վճռաբեկի կողմից Հրանտ Դինքի սպանության գործով վճռի բեկանումից հետո սեպտեմբերի 17-ին Ստամբուլի ծանր հանցագործությունների գործերով 14-րդ դատարանում վերսկսվել է նոր դատավարություն։

В Турции в Трабзоне арестованы двое подозреваемых по делу об убийстве армянского журналиста Гранта Динка.
Как пишет турецкая «Zaman», 14-ый суд Стамбула по тяжким преступлениям принял решение об аресте Османа Хаяла – брата осужденного за организацию убийства Динка Ясина Хаяла, и Зейнала Абидина Явуза, так как они избегали присутствия на судебных заседаниях.
Отметим, что 17 сентября в 14-ом Стамбульском суде по тяжким преступлениям возобновился процесс по делу об убийстве армянского журналиста Гранта Динка. Прежний вердикт по данному делу был отменен судом более высокой инстанции.
Напомним, что редактор армянской газеты Стамбула «Акос» Грант Динк был убит в январе 2007 года националистом Огюном Самастом, на тот момент несовершеннолетним.