«Լենինգրադ» խմբի նախկին անդամ Ստաս Բարեցկիին հեռացրել են կազակների «Իրբիս» միությունից՝ պատժամիջոցների ցուցակի ապրանքների ստուգման ժամանակ անհարիր վարք դրսեւորելու համար: Ռուսական լրատվամիջոցներից մեկին տված հարցազրույցում նա հայտարարել է, որ մենակ է շարունակելու ռուսական խանութներում արգելված ապրանքներ փնտրել:
Ըստ РСН-ի, շոումենի ակցիան, երբ նա ատամներով ներկրված գարեջրի մի քանի տարա է պատռել, համաձայնեցված չի եղել կազակների հետ, այլ ուղղված է եղել լրագրողների ուշադրությունը գրավելուն:
Օգոստոսի 21-ին հաղորդվել էր, որ պետերբուրգյան կազակները Բարեցկիի հետ «Աշան» ցանցի հիպերմարկետում արտասահմանյան ապրանքների դեմ արշավ են կազմակերպել: Արտիստը ցուցադրաբար ատամներով արտասահմանյան գարեջրի մի քանի տարա է պատռել:

Экс-участника группы «Ленинград» Стаса Барецкого исключили из казачьего союза «Ирбис» за недостойное поведение во время рейда по поиску санкционных продуктов. В интервью «Русской службе новостей» он заявил, что продолжит поиск санкционных продуктов на российских прилавках один.
Как сообщает РСН, акция шоумена, когда он зубами порвал несколько банок импортного пива, не была согласована с казаками и была направлена на привлечение внимания журналистов.
Артист отметил, что следующий местом, где он проведет проверку, станет рынок Апраксин двор.
21 августа сообщалось, что петербургские казаки вместе с Барецким устроили рейд против импортных продуктов в гипермаркете сети «Ашан» в Северной столице. Артист, который пришел в магазин в малиновом пиджаке и с золотой цепью на шее, демонстративно разорвал зубами несколько банок импортного пива.