Լոնդոնի դատարանը բանտերի մի քանի հազար աշխատակիցներին պարտավորեցրել է դադարեցնել 24 ժամյա գործադուլը ու վերդառնալ աշխատանքի, հայտնում է BBC–ն։
Բանտերի գրեթե 10 հազար աշխատակիցներ Անգլիայում ու Ուելսում նոյեմբերի 15-ին դադարեցրել են աշխատանքը, հայտնելով բանտերում «բռնության բռնկման մասին»։ Օրենքը արգելում է բանտերի աշխատակիցներին գործադուլ հայտարարել, սակայն բանտերի աշխատողների ասոցացիաները հայտնել են, որ բողոքի ակցիաները անհրաժեշտ են աշխատակիցների ու բանտարկյալների անվտանգությունն ապահովելու համար։ Բանտերի աշխատակիցները խոստացել են, որ չնայած գործադուլին՝ կարձագանքեն արտակարգ իրավիճակներին։ Կառավարությունն էլ դատարան էր դիմել՝ պահանջելով բողոքի ակցիան ապօրինի ճանաչել։

Высокий суд Лондона обязал несколько тысяч тюремных служащих прекратить 24-часовую забастовку и вернуться к работе, передает BBC.
Почти 10 тысяч сотрудников тюрем в Англии и Уэльсе 15 ноября прекратили работу, заявив о «всплеске насилия» в местах заключения. По закону сотрудникам пенитенциарных заведений запрещено устраивать забастовки, однако в ассоциации тюремных служащих заявили, что протестные действия необходимы для обеспечения безопасности персонала и заключенных. Сотрудники тюрем обещали реагировать на чрезвычайные ситуации, несмотря на забастовку. Правительство обратилось в суд с требованием признать акцию протеста незаконной.