Նոյեմբերի 18-ին ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Հայաստանում Էստոնիայի նորանշանակ դեսպան Կաի Կաարելսոնին (նստավայրը՝ Թբիլիսի)՝ հավատարմագրերի պատճենի հանձնման կապակցությամբ:
ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ շնորհավորելով նշանակման կապակցությամբ՝ նախարար Նալբանդյանը դեսպան Կաարելսոնին հաջողություն մաղթեց՝ երկու երկրների միջեւ հարաբերությունների առավել սերտացնելու նրա կարեւոր առաքելության մեջ:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության եւ բարեմաղթանքների համար՝ դեսպանը վստահեցրեց, որ կներդնի առավելագույն ջանքերը տարբեր ոլորտներում փոխգործակցության զարգացման գործում:
Հանդիպմանը քննարկվեցին երկկողմ օրակարգի բազմաթիվ հարցեր, այդ թվում՝ համագործակցությունը տնտեսական, առեւտրի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, մշակութային ոլորտներում, անդրադարձ արվեց միջխորհրդարանական շփումների ակտիվացմանը, իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնմանը։ Հայաստանի արտգործնախարարն ու Էստոնիայի դեսպանը մտքեր փոխանակեցին Հայաստան - Եվրոպական միություն փոխգործակցության շուրջ։

YEREVAN. – Estonia’s new Ambassador to Armenia, Kai Kaarelson—whose diplomatic residence is in the Georgian capital city of Tbilisi, on Friday presented a copy of her credentials to Foreign Minister Edward Nalbandian.
FM Nalbandian wished Ambassador Kaarelson success in her important mission of establishing closer relations between the two countries, the Ministry of Foreign Affairs informed Armenian News-NEWS.am. The Estonian diplomat, for her part, assured that she will do her utmost to develop cooperation.
At the ensuing talk, the interlocutors discussed numerous matters that are on their bilateral agenda, including collaboration in several domains. They also reflected on the avenues for intensifying parliamentary contacts, and expanding the legal framework.
In addition, the Armenian FM and the Estonian ambassador exchanged views on Armenia-European Union cooperation.