Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Կվիրիկաշվիլին ՆԳ նախարարությանը հանձնարարել է  պարզել Թբիլիսիի Վարդերի հրապարակին կից գիշերային ակումբում ստեղծված իրավիճակը, որտեղ, նրա խոսքով, վրացի տղամարդկանց թույլ չեն տալիս մտնել, իսկ անչափահաս աղջիկներին մարմնավաճառության մեջ են ներգրավում, փոխանցում է «Sputnik-Գրուզիա»-ն:
Նշված գիշերային ակումբներում ժամանակ են անցկացնում հիմնականում արտասահմանցիները՝ արեւելյան երկրների ներկայացուցիչները: «Բարերում եւ զանազան օբյեկտներում իրավախախտումներ են կատարվում: Ցանկանում եմ ՆԳ նախարարին եւ նախարարությանը հանձնարարել այս խնդրով հետաքրքրվել: Խոսքն այն մասին է, որ խտրական մոտեցում է կիրառվում»,- կառավարության նիստի ժամանակ ասել է նա:
Դրանից 2 ժամ հետո վարչապետը հանդես է եկել լրացուցիչ պարզաբանմամբ. «Չգիտես ինչու, մեկնաբանություններ են տարածվել, որ ես իբր մտահոգված եմ, որ վրացի թղամարդկանց թույլ տալիս գիշերային ակումբներ մտնել: Ցավում եմ, որ ինչ-որ մեկն այդպես է հասկացել, սակայն ցանկանում եմ ասել, որ այդ ակումբներում մարմնավաճառություն է կատարվում, այդ թվում՝ մեր անչափահաս քաղաքացիների կողմից: Եվ վրացի ոչ մի տղամարդ չի հանդուրժի այն, ինչ այնտեղ կատարվում է: Այդ պատճառով էլ նրանց այնտեղ թույլ չեն տալիս մտնել»,- ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Կվիրիկաշվիլին:

Премьер-министр Грузии Георгий Квирикашвили поручил МВД разобраться с ситуацией в ночных клубах близ площади Роз в Тбилиси, куда, по его словам, не впускают грузинских мужчин, а несовершеннолетних девочек вовлекают в проституцию, передает Sputnik-Грузия.
В вышеуказанных ночных клубах в основном время проводят иностранцы — представители восточных стран. «В барах или различных объектах, расположенных ниже Республиканской площади (ныне Площадь Роз – ред.), к сожалению, происходят правонарушения. Я хочу поручить министру внутренних дел и министерству заинтересоваться этой проблемой. Речь идет о том, что применяется дискриминационный подход», — сказал Квирикашвили на заседании правительства.
Спустя два часа после этого, глава правительства сделал дополнительные разъяснения по этому вопросу. «Почему-то произошла интерпретация, якобы, я забочусь о том, чтобы грузинских мужчин впускали в ночные клубы. Нет, друзья. Очень жаль, если кто-то это понял так, но я хочу сказать: к сожалению для меня, в этих клубах происходит проституция, в том числе несовершеннолетних наших граждан. И ни один грузинский мужчина не потерпит того, что там происходит. И именно поэтому грузинских мужчин не пускают в эти клубы», — заявил Квирикашвили на брифинге. «Грузинских мужчин туда не впускают исключительно потому, что там грузинских несовершеннолетних девочек вовлекают в проституцию. Это очень большая проблема. Более того, это задевает мое достоинство, как сына этой страны. Именно поэтому этот вопрос является очень проблематичным и его нужно решить, как можно раньше», — заявил премьер.