ԱՄԷ-ում հիմնել են աշխարհում առաջին երջանկության խորհուրդը (World Happiness Council), որը կներկայացնի ամենայա Global Happiness Report հաշվետվությունը, հաղորդում է  Arabian Business պարբերականը։
Հաշվետվությունը կներկայացնեն ամենամյա կառավարական World Government Summit գագանթաժողովի ընթացքում, որը տեղի է ունենում ԱՄԷ-ում։
13 անդամներից բաղկացած խորհիդ ձեւավորման մասին հայտարարել է ԱՄԷ փոխնախագահ եւ վարչապետ, Դուբայի կառավարիչ շեյխ Մոհամեդ բեն Ռաշիդ Էլ-Մաքթումը։
Նրա խոսքով՝ «աշխարհին այսօր անհրաժեշտ է մարդկային երջանկություն ձեռք բերելու մոտցեում, այն պետք է հիմնված լինի ջանքերի համագործակցության եւ ինտեգրման վրա, ընդհանուրի եւ շփման կետեր որոնելու մեջ՝ դրական արժեքների ամրապդնման համար»։
Խորհուրդը կհավաքվի տարեկան երկու անգամ։ Այն նաեւ ադմինիստրատիվ աջակցություն կստանա ՄԱԿ-ի կողմից։ Երջանկության համաշխարհային խորհուրդը կգլխավորի Կոլումբիայի համալսարանի պորեֆսոր Ջեֆրի Սաքսը։

ОАЭ учредили первый в мире Совет по счастью (World Happiness Council), который будет представлять ежегодный глобальный отчёт Global Happiness Report, сообщает РИА Новости  со ссылкой на издание Arabian Business.
Отчёт будут представлять на ежегодном правительственном саммите World Government Summit, проходящем в ОАЭ.
О формировании Совета из 13 членов объявил вице-президент и премьер ОАЭ, правитель Дубая шейх Мохаммед бен Рашид Аль-Мактум.
По его словам, «миру сегодня нужен новый подход к достижению счастья человечества, он должен быть основан на сотрудничестве и интеграции усилий, поиске общего и точек соприкосновения для укрепления позитивных ценностей». Для достижения этой цели, отметил он, необходимы изменения в работе правительственных органов в мире и «подлинного воплощения целей международных организаций».
Заявление приурочено к празднованию международного Дня счастья 20 марта. Таким образом, отметил премьер ОАЭ, страна «отправляет позитивное послание миру».
Совет будет собираться два раза в год. Также он будет получать административную поддержку со стороны ООН. Возглавлять мировой Совет счастья будет профессор Колумбийского университета Джеффри Сакс.