Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ խնդիրներ չկան, կան լուծելի հարցեր: Ապրիլի 11-ին Երեւանում իր վրացի գործընկեր Միխեիլ Ջանելիձեի հետ հանդիպումից հետո կայացած ճեպազրույցում այս մասին հայտարարեց ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը:
Նալբանդյանը հիշեցրեց, որ Միխեիլ Ջանելիձեն մեկ տարի առաջ Հայաստանի ԱԳ նախարարության նոր շենքում առաջին արտասահմանյան հյուրն է եղել:
Նախարարն ընդգծեց, որ Հայաստանի եւ Վրաստանի ԱԳ նախարարությունների միջեւ ծավալված ինտենսիվ երկխոսությունը թույլ է տալիս երկկողմանի հարցերի լայն շրջանակ քննարկել՝ ուղղված հարաբերությունների խորացմանը:
Նախարարի խոսքով՝ վրացի գործընկերոջ հետ հանդիպման ժամանակ անդրադարձել են ավելի վաղ նախագահների հանդիպումների ժամանակ ձեռք բերված համաձայնությունների իրականացման հարցերին: Նալբանդյանը նշեց, որ հայ-վրացական հարաբերությունները վերջին տարիներին զարգացել են փոխշահավետ համագործակցության ոգով: Կողմերը պնդել են, որ խնդիրներ չկան, կան հարցեր, որոնք լուծվում են համատեղ ջանքերով:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաեւ տրանսպորտային, էներգետիկ, տուրիստական ոլորտներում համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, արդեն ավելի քան 8 տասնյակ փաստաթղթեր պարունակող պայմանագրաիրավական ծավալուն դաշտի ընդլայնման հարցը:
Հայաստանի ԱԳ նախարարը վրացի գործընկերոջը ներկայացրել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման գործընթացը, Հայաստանի եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համատեղ ջանքերը:

Между Арменией и Грузией нет проблем, есть решаемые вопросы. Об этом заявил глава МИД Армении Эдвард Налбандян на брифинге по итогам встречи со своим грузинским коллегой Михеилом Джанелидзе 11 апреля в Ереване.
Эдвард Налбандян напомнил, что Михеил Джанелидзе стал год назад первым зарубежным гостем в новом здании МИД Армении.
Как подчеркнул министр, интенсивный диалог между МИД Армении и Грузии позволяет обсуждать широкий круг двусторонних вопросов, направленных на укрепление отношений.
По словам министра, на встрече с грузинским коллегой были затронуты вопросы реализации договоренностей, достигнутых ранее на встречах президентов. Налбандян отметил, что в последние годы армяно-грузинские отношения развивались в духе взаимовыгодного сотрудничества. Стороны подтвердили, что нет проблем, есть вопросы, которые решаются совместными усилиями.
На встрече также обсуждались вопросы, касающиеся сотрудничества в транспортной, энергетической, туристической сферах, расширения объемного договорно-правого поля, в уже насчитывающего более 8 десятков документов.
Глава МИД Армении представил коллеге процесс урегулирования нагорно-карабахского  конфликта, совместные усилия Армении и МГ ОБСЕ.